Kuna v baráku

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#46 » čtv 11. čer 2015, 09:52

Možná ano, ale u KN by pro tento případ byly rozhodující 2 faktory:
1. Nebezpečí bezprostředně hrozí. Slepice už je zadávená (tzn. to jsem neodvrátil), vznikla mi škoda, ale je otázka, jestli bezprostředně hrozí zadávení další nebo je to jen možné budoucí riziko. Když potkám někoho, kdo mi už 3x vykradl chatu, je sice pravděpodobné, že to udělá zase, ale preventivně ho zneškodnit nemůžu.
2. Nebezpečí nelze za daných okolností odvrátit jinak. A tohle bych už asi neustál.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#47 » čtv 11. čer 2015, 18:31

Nejen tady máme trable s kunou....
Včera po cestě z revíru jsem potkal ve vesnici kunu.. A napadla mne otázka do pléna a chtěl bych znát zkutečnost, jestli by mi někdo mohl říct, jestli toto řešení protizákonné, nebo není .. nikde se to totiž neřeší a sice: Chytnu kunu do sklopce... (at už omylem, nebo cíleně) .... Střelit, jí nemohu, protože má dobu hájení.... A co se stane, když jí převezu autem do sousedního sdružení, které je uznanou bažantnicí a příjde tam místní myslivec.. Ten jí tam může střelit, nebo ne ??? otázka vypouštění zvěře je vyřešena tím, že jsem jí nevypustil ani ze skopce... pytláctví není-protože jsem jí nestřelil.... ???? Jaký je váš názor ... (prosím, neřešte jejich mládatka atd.. jde mi čistě o právní problematiku )

Pokud chytneš kunu do sklopce v době hájení a okamžitě ji nevypustíš dopouštíš se dle mne pytláctví neboť lovíš (chytáš) zvěř v době hájení a pokud by tě při převozu chytli tak to máš tutovku k tomu aby jsi splnil literu zákona ohledně pytláctví flintu nepotřebuješ. Takže na závěr: Pytláctví se dopouští ten kdo neoprávněně loví zvěř nebo chytá ryby -----a to tvůj případ z kunou dozajista je ,neboť ji lovíš (chytáš) mimo dobu lovu

od jisté doby (zhruba od té co se mi nastěhovaly v ložnici za palubky a už po druhý vyvedly mladé) mě dovádí k šílneství. A tak si říkám že doba lovu u kuny je pěkně na hovno.

:D jde o mysliveckou debatu.......

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#48 » pát 12. čer 2015, 19:59

Pánové, sice mne netrápí kuna ale ukrutně mě se.ou sousedovy kočky, které mi nevím kudy (vše co jsem našel jsem zadělal) lezou na půdu a dělaj tam bordel. Je nějakej neletální prostředek jak jim to znechutit?

P.S.: Psa mám (KPP) ale zrovna je to v místech kde se nedostane a na půdu ji neponesu :D



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#49 » pát 12. čer 2015, 20:40

Já nevím, jsem laik, ale selský rozum mi tak nějak našeptává, že neletální = neúčinný prostředek. I pes může být pro kočku potenciálně letálním prostředkem. Záleží na tom, jak je hafík vycvičený. :D

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#50 » sob 13. čer 2015, 08:13

Hafa není třeba cvičit aby neměl rád kočky, to umí tak dobře, že mi rozkousal a roztrhal nový plot asi na 5 místech a já ho musel vylepšit o kari síť, ta zatím drží.
Kočky bych mohl zlikvidovat, ale nechci, jelikož jsou naší sousedky (starší velice milá paní) která je má jak děcka a takhle škodit jí nehodlám. Proto jsem se ptal na neletální prostředek.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#51 » sob 13. čer 2015, 09:59

Co domluva staré paní ať si kočičky víc hlídá? Někdo kočky ven vůbec nepouští.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#52 » sob 13. čer 2015, 11:48

Ano, domluvy starým paním pomáhají, to můžu potvrdit. Na zahradě mi sere nějakých 10 koček, protože je taková milá stará paní z vedlejšího baráku krmí. Už jí domlouvalo několik lidí asi stokrát. A výsledek? Kdybychom ji všichni poslechli, je v pr*eli pěkná tlačenice.



JenDAG
Příspěvky: 32

Příspěvek#53 » sob 13. čer 2015, 13:38

Zkus pachove stopy. Ty kocky tam musi citit zvire, ktereho se prirozene boji. Treba by stacily bobky tveho psa.
Jeden cas jsme meli problem, ze se nam ke vchodu do bytovky chodily prechcavat psi. Nejdriv jsme to resili koupenym pachovym odpuzovacem (celkem fungoval, kdyz se casto obnovoval nastrik), nakonec to, ale vyresili tyrgri bobky.



LAKIM
Příspěvky: 46

Příspěvek#54 » sob 13. čer 2015, 14:33

Zdravím , švagrová má Kunu v baráku již několik let a zatím ji prospívá . Už mají spolu i potomka . Srandička . Pardon . ( ovšem pravdivá )



Davis
Příspěvky: 1

Příspěvek#55 » stř 20. zář 2017, 14:54

Dlouho jsem bojoval s kunou. Nakonec jsem se odhodlal koupit plasice od Deramax a od te doby je klidek. Jeden model se zdrojem na pudu a do kazdeho auto na 9V baterii a je klidek. Nez jsem se k tomu dokopal mel jsem u obou aut sezrane kabely ke svickam a na pude klubo koaxu. Pokud budete chtit pouzit sklopku tak doporucuji krvava kureci jatra, ale hned po vyvrhnuti. Jak vychladnou nemaji pro ne ten spravny oder ;) . Jinak nevim jestli to byla ta sama, ale odvezl jsem ji 10km od baraku a do tydne jsem tam mel jinou. Nebo se vratila?
Velkou trpelivost a pevne nervy.



zedik
Příspěvky: 121

Příspěvek#56 » stř 20. zář 2017, 15:04

Grasel píše:Pánové, sice mne netrápí kuna ale ukrutně mě se.ou sousedovy kočky, které mi nevím kudy (vše co jsem našel jsem zadělal) lezou na půdu a dělaj tam bordel. Je nějakej neletální prostředek jak jim to znechutit?

P.S.: Psa mám (KPP) ale zrovna je to v místech kde se nedostane a na půdu ji neponesu :D

na kočky jsou speciální odpuzovací spreje maj ve zverimexech

graver píše:Ano, domluvy starým paním pomáhají, to můžu potvrdit. Na zahradě mi sere nějakých 10 koček, protože je taková milá stará paní z vedlejšího baráku krmí. Už jí domlouvalo několik lidí asi stokrát. A výsledek? Kdybychom ji všichni poslechli, je v pr*eli pěkná tlačenice.

hele já tedy nevím co ti tam sere ale kočky kdyz se vyserou tak si to po sobě zahrabou - proto záměrně chdí tam kde to lze.takže bych hledal jiného viníka



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#57 » stř 20. zář 2017, 15:14

Ja na kocku pouzil airsoftku.Jak me vidi tak prcha :-D



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#58 » stř 20. zář 2017, 17:45

Tak na to zapomeň. Mně kočky serou do záhonů, do trávy i do sutrů. Polovinu z toho ani nemají snahu zahrabávat.
Jedině postřik na místa, kudy chodí přes plot. Ale funguje to krátkodobě.

zedik píše:
Grasel píše:Pánové, sice mne netrápí kuna ale ukrutně mě se.ou sousedovy kočky, které mi nevím kudy (vše co jsem našel jsem zadělal) lezou na půdu a dělaj tam bordel. Je nějakej neletální prostředek jak jim to znechutit?

P.S.: Psa mám (KPP) ale zrovna je to v místech kde se nedostane a na půdu ji neponesu :D

na kočky jsou speciální odpuzovací spreje maj ve zverimexech

graver píše:Ano, domluvy starým paním pomáhají, to můžu potvrdit. Na zahradě mi sere nějakých 10 koček, protože je taková milá stará paní z vedlejšího baráku krmí. Už jí domlouvalo několik lidí asi stokrát. A výsledek? Kdybychom ji všichni poslechli, je v pr*eli pěkná tlačenice.

hele já tedy nevím co ti tam sere ale kočky kdyz se vyserou tak si to po sobě zahrabou - proto záměrně chdí tam kde to lze.takže bych hledal jiného viníka

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů