Lov volně žijících holubů (AKTUALITA)

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pon 15. úno 2016, 20:10

Zdravím, nerad bych nastartoval flame war a nechci se ani dotknout myslivců. Každopádně moc by mě zajímalo jak je z právního hlediska v pořádku to co aktuálně probíhá v Českém Brodě, kde myslivci v centru města střílí holuby. Je to legální? Neznám zákon o myslivosti ale očekával bych že myslivci mají nějak striktně určeno kde mohou střílet a pochybuji že takovým místem je centrum města, rád se ale dozvím od povolanějších jak to je. Každopádně ať už to legální je či není moc to v dnešní době nám držitelům ZP nepomáhá.

Trocha infa o co jde http://www.cesbrod.cz/item/lov-volne-zi ... ych-holubu

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » pon 15. úno 2016, 20:22

Lov na nehonebnim pozemku, státní správa stanovuje způsob lovu, provedení atd. Vykonává nejbližší spolek.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#3 » pon 15. úno 2016, 20:29

Asi na to maji povoleni... ale IMHO to neni nejstastnejsi zpusob, uz jen to, ze by mi na auto spadly broky, by me docela nas... Taky by me zajimalo, jestli strileji olovem nebo zelezem. Pohled na ty ranene holuby taky nic moc. To je nemuzou chytat do kleci, jak to bylo v reportazi? Nebo je nejaky "jed" co je sterilizuje, IMHO nejlepsi, i kdyz ne okamzite reseni.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » pon 15. úno 2016, 20:34

Zápis č. 1
O provedení lovu zdivočelých holubů na nehonebních pozemcích ve vlastnictví Města Český
Brod v katastrálních územích Český Brod a Liblice u Českého Brodu.
Lov je prováděn v souladu s vydaným rozhodnutím Městského úřadu Český Brod, odboru
životního prostředí, orgánu státní správy myslivosti, č.j. MUCB 894/2016, ze dne 29.1.2016.
Datum: 7. února 2016, od 15.00 do 18.00 hodin
Přítomni:
Městský úřad Č. Brod, OŽPZ – Novák
Myslivecké sdružení Šembera z. s. – seznam lovců uložen u mysl. hospodáře
Myslivecký spolek Rostoklaty - seznam lovců uložen u mysl. hospodáře
Městská policie
Lov byl zahájen společně v ZZN Český Brod. Následně došlo k rozdělení 27 lovců do
jednotlivých lokalit po celém městě. Po skončení lovu bylo provedeno v areálu ZZN Český
Brod v 17.45 hodin vyhodnocení lovu.
Uloveno bylo 820 ks holubů, z toho v jednotlivých lokalitách:
ZZN - 90 ks
Nádraží - 50 ks
Křižovatka Kr. Jiřího x Kollárova - 20 ks
Náměstí Husovo a Arn. z Pardubic - 250 ks
Gymnázium a okolí - 150 ks
Nemocnice - 260 ks
Během akce nedošlo k porušení bezpečnostních pravidel při lovu a ze strany mysliveckých
spolků byla zajištěna dobrá organizace lovu, nedošlo k ohrožení bezpečnosti osob.
Ojedinělé stížnosti ze strany občanů byly vyřízeny na místě.
Ve větším počtu bylo k lovu holubů zaznamenáno kladné hodnocení od občanů, kteří městem
procházeli.
Těla ulovených holubů byla zlikvidována v souladu s veterinárními předpisy. O likvidaci
holubů je pořízen protokol.
Celkově lze provedený lov hodnotit jako velice úspěšný, protože následnou kontrolou bylo
zjištěno, že v centru města se vyskytují pouze malá hejna holubů v celkovém počtu cca 90 ks.
Další lov zdivočelých holubů proběhne v naplánovaném termínu:
Neděle 14. 2. 2016, od 15.00 hodin
Sraz je v ZZN Český Brod
Zapsal dne 9.2.2016
Jos. Novák



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pon 15. úno 2016, 21:49

V podání informací např. TV Nova to bohužel vyznělo zcela "jinak". Včetně rozhořčených důchodců samozřejmě.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#6 » pon 15. úno 2016, 22:45

V Č. Br. bydlím a lov jsem zaznamenal. Rozhořčené reakce obyvatel nikoliv. Rozhořčení důchodci byli pravděpodobně najati samotnou TV Nova (a uplaceni koblihami :-p ), já jsem žádného takového nepotkal.
Dle sdělení lovců se používají jemné broky, aby se zamezilo škodám na majetku a zdraví. Kdyby mi na auto spadnul brok, nejspíš by byla škoda menší, než jakou napáchají sami holubi svými exkrementy, které v létě čistím takřka obden.
Ani nevím, jak by to mělo držitelům ZP uškodit, většina lidí si imho naopak řekne "Konečně dělají neco užitečnýho". Nebuďme víc paranoidní než je nezbytně nutné...

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pon 15. úno 2016, 22:52

No jakákoliv medializace negativního pohledu na cokoliv neobvyklého co držitelé ZP dělají moc neprospívá. Nejsem paranoidní, pouze mě zajímalo zda jednají v souladu se zákonem a to jsem se dozvěděl a za to díky.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#8 » pon 15. úno 2016, 22:55

Ty sis vážně myslel, že by to dělali v rozporu se zákonem???? Pak jsi blázen, nebo zmasírovanej mediálníma "mrdkama" čti novinářema.

I když já bych volil spíše kombinace metod, jako je trávení, odchyt do klecí, likvidace hnízdišt a střelbu spíše vzdudovkama nějak ze střech a vykýřů, aby nemuseli blbnout uprostřed ulice. :)

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#9 » pon 15. úno 2016, 23:08

Blacky: Asi je tenhle způsob nejjednodušší, nejúčinnější a nejlevnější. Pasti, jedy a jiné "humánní" (a, ano, méně nápadné) metody by byly asi o dost dražší (pasti), legislativně náročnější (jedy), o účinnosti nemluvě...



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#10 » úte 16. úno 2016, 06:58

Každý rozhořčený rodič či prarodič má při takových akcích možnost přihlížejícímu dítěti vysvětlit, že přemnožené kusy škodlivých zvířat se likvidují pro blaho ostatních a speciálně u holubů je to prospěšné i proto, že roznášejí různé choroby. Stejně tak i u televize je možno dítěti vysvětlit, že skutečnost je malinko jiná, než jak ji televize představuje. Výchovou dětí utváříme budoucnost.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » úte 16. úno 2016, 09:04

Blacky: Ano myslel jsem si že je to v rozporu se zákonem, ale abych si byl jistý zda je nebo není proto jsem se tu zeptal (rozhodně se nenechám ovlivnit tím co říkají média, zajímají mě fakta). Pokud si ty myslíš, že myslivci nedělají věci v rozporu se zákonem, tak jsi naivní. Neboť jsou opakované případy kdy se myslivci před lovem posilní alkoholem, postřelí kámoše nebo sebe v autě a další podobné přešlapy.

Možná by mohl moderátor téma uzavřít neboť odpověď už tu je a další diskuze je zbytečná. Díky.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#12 » úte 16. úno 2016, 09:34

Mnoo tohle je ale asi trošku jinej případ, než pifko před naháňkou nemyslíš? Souhlasím, že se dějou děsný hovadiny, ale tohle by si žádný zastupitel nelajznul.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » úte 16. úno 2016, 09:43

Blacky: Kradou se tu miliony ve státní správě, obce dělají ptákoviny, všichni jsou jen lidé a ty řekneš že by si to nikdo nelajznul ;) lajzají si tu mnohem větší průšvihy než střelba na pár holubů. My střelci bychom měli vědět nejlépe, že běžný občan, pokud sám nemá ZP nemá ani páru o tom co je nutné splnit pro získání ZP a co držitel smí a nesmí, tak by mě nepřekvapilo kdyby starosta měl vlhký sen o vystřílení holubů a tak to zadal myslivcům ať to udělají a ti by to vzali za požehnání od starosty a hurá na lov. Nikdo by ani neřešil zda to je podle zákona v pořádku nebo ne. Ukazuje se, že v tomto případě to asi prověřené měli a tak věděli že postupují v souladu se zákonem, pak by to chtělo na místě někoho kdo bude uklidňovat lidi a vysvětlí jim že je to podle zákona v pořádku a dle jakého paragrafu kterého zákona. Můj názor na věc je smíšený, sice je to podle zákona v pořádku a nějak chápu potřebu zredukovat množství holubů, nicméně mi nepřijde vhodné, aby v tuto chvíli, kdy nás chce EU odzbrojit bylo zbytečně mnoho přešlapů se zbraněma v médiích (ať už na to měli právo nebo ne, to bohužel média ráda vynechají), to rozhodně nepomáhá.

Jinak k pivku před naháňkou, je to sice jiný případ ale stále je to porušení zákona ;)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#14 » úte 16. úno 2016, 09:59

Ale tady se žádný přešlap nekonal, všechno bylo v pořádku, místní občané spokojení, holubi vyhubení, myslivci střízliví. Prostě všechno jak má být. Že si z toho TV pokusila udělat trhák ve zprávách..... to je potřeba se vynadat jim a nebo se obrátit na RRTV a poslat na ně stížnost pro šíření pomluv nebo něco.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » úte 16. úno 2016, 10:04

No přešlap je to že se to dostalo do médií. Nelze asi úplně poslat stížnost na šíření pomluv či tak něco, když to v TV vlastně nekomentovali a jen sestříhali nadávající občany města a jejich videa. Na webu města to také spíše vypadá na nespokojenost obyvatel, ale tak všichni dobře víme, že ti co jsou naštvaní jsou slyšet víc.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů