Jak casove je narocny stat se myslivcem?



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#1 » pon 13. čer 2016, 20:29

Nemyslim tim uceni na testy, to je v pohode, spis mi jde o "brigady", slysel jsem, ze nekdy jsou i 2x v tydnu a podobne, je to moc casove narocny nebo se to da zvladnout?



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#2 » pon 13. čer 2016, 20:46

Ja mam takovy dojem, ze je to celkem uzavreny spolek lidi, co se spolu bavi a dostat se tam nebude jen o brigadach.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#3 » pon 13. čer 2016, 20:54

No ale pocty myslivcu klesaji, ale mozna mas pravdu. Je to ale skoda.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#4 » pon 13. čer 2016, 20:57

Tak zas bych se toho nebal, spis jsem myslel, ze to chce nekoho kdo se s nima zna a nejak tam cloveka dostane. Vic o tom nevim, byvaly soused byl v tom klubu, me to vubec nebere.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#5 » úte 14. čer 2016, 05:00

To je spolek od spolku jiný. Navíc se v posledních letech situace hodně změnila. Musíš se poptat tam kde chceš fungovat.



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#6 » úte 14. čer 2016, 06:02

Mám lístek čerstvě, takže ti můžu popsat, jak to probíhalo.

První kámen úrazu je roční adeptura v mysliveckém sdružení. Musíš najít sdružení, kde tě budou chtít a kde to nebude jeden idiot vedle druhého. U nás problém, takže jsem ve sdružení vzdáleném 60km.
Jako adept děláš rok poskoka nebo by jsi měl dělat. Makáš na mysliveckých zařízeních, chodíš do leče vyhánět černou na naháňkách, prostě pomáháš fyzicky, nebo platíš. Když tě při tom nepostřelí, přihlásíš se do kurzu. Tam strávíš několik víkendů posloucháním výkladu a mezitím se učíš. Pak jdeš ke zkouškám, kde sedí sedm zkoušejících, každý s jedním oborem a modlíš se, aby tam neseděl zapšklý idiot, který by tě vyhodil za blbost. Když to uděláš, tak si zajdeš pro pojistku -400Kč, jen u Halali nebo ČP. Pojišťovačka bude chtít číslo loveckého lístku,ale ten ti na úřadě nevydají, pokud nejsi pojištěný. Takže to pojišťovačka vyplní bez lístku, zajdeš na úřad a pak číslo doplníš do pojistky. No a jseš myslivec. Pokud teda máš ZP skupiny C



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#7 » úte 14. čer 2016, 06:51

Ja sem myslel, ze je to opacne. Tj nejdriv kurz, pak prax, pak testy

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#8 » úte 14. čer 2016, 07:44

A proč chceš být myslivec? Myslivec jsi, protože máš tradici v rodině, od mala makáš v lese, rozumíš zvěři. Nebo nemáš tradici, ale makáš v lese a rozumíš zvěři a máš kámoše myslivce.

a nebo chceš zabíjet zvěř (prachy s toho nejsou) a pak si zaplať odstřel, užiješ si a nebudeš muset makat v lese a rozumět zvěři, protože když to nebudeš dělat, budeš platit a všichni si o tobě budou myslet, že jsi idiot.

Takže časově je to náročný hodně. Shánět chleba, seno, vozit to do lesa. Opravovat, stavět kazatelny, posedy. Práce na hájence, organizace naháněk. Až pak, když ti hospodář povolí, můžeš jít sedět a něco si střelit.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#9 » úte 14. čer 2016, 07:48

no ja se chci stat myslivcem, protoze kamarad na slovensku je a rad bych s nim chodil tam na hony, ovcem k tomu j enutne mit polovnicky listek, ktery mi daji jen kdyz mam cesky lovecky listek. Plus teda me to vseobecne zajima a potrebuji nejakou fyzickou aktivitu na cerstvym vzduchu :D

Uživatelský avatar
johnnysnowdrift
Příspěvky: 7

Příspěvek#10 » stř 9. pro 2020, 22:51

Jo, Blacky to shrnul pěkně. Je to tak.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#11 » stř 9. pro 2020, 23:21

Nejaka zvlastni zaliba v samoucelne resuscitaci starych vkaken ?

No kdyz uz at nejsem naprosto ot, tak za uvahu stoji i to, ze myslivci meli alespon nejak kvery za kazdeho rezimu....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů