Divočáci



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#166 » sob 18. úno 2017, 13:58

Poli: V klidu. Střílel. Krátkými dávkami dvě až tři rány, víc nemá smysl. Dva roky na vojně. V zimě v létě, ve dne v noci. Za mrazu za horka. Kdo nesplnil střelby, plazil se po šutru. Vimperk 1973-74.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#167 » sob 18. úno 2017, 14:10

Souhlasím s Wigumem že hlavní problém jsou myslivci. Uzavřená společnost a nazdar. Vidím to tady u nás. Uzavřená parta, co mezi sebe bere jen rodinu. A kdo má zájem a nemá ve sdružení historii si může... nechat zdát. Já o LL a myslivosti uvažoval. Dokonce by mi nebylo proti srtsi obětovat nějaký krmivo z vlastních zdrojů na zimní krmení, Cčko mám. Ale... :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#168 » sob 18. úno 2017, 16:53


Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#169 » sob 18. úno 2017, 17:56

To je zprava jak na silvestra :D



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#170 » sob 18. úno 2017, 21:46

No, já v této diskuzi končím, přesto, že jsem myslivec, dál to nemá cenu.
Snažil jsem se něco popstat a poté Sided, ale je to marné.
Za vše můžeme my myslivci a tudíž nám umyjte zadní část těla.
Problematika je podstatně větší, ale kdo to nechce pochopit, tak to nepochopí !
Nejvíce tomu tady rozumí Grasel, jako vždy !!! On za své peníze vše vyřeší !!!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#171 » sob 18. úno 2017, 22:05

Tak já bych netvrdil, že za všechno mohou myslivci. Ale jsou to jen lidé a někde prostě sdružení fungují dobře a někde hůř. To je stejné jako u všech spolků. Navíc byla doba, kdy někde byli rádi, když se ukázal jeden divočák a jinde jich měli spoustu. To že se dnes divočáci vyskytují blízko obydlí je způsobeno lidskou činností. A když pak maminka s kočárkem potká bachnu a 5 selat hned jsou přemnožený. Naopak zase někde jich je opravdu jak naseto a škody letí vysoko. V takovém případě, když se udělá naháňka a podaří se, tak se dají počty opravdu zredukovat.
Vloni se to dělo u nás a bylo střeleno 47 kusů.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#172 » sob 18. úno 2017, 22:21

OK.Stačí dohledat počty střelených kusů u nás a v sousedních zemích.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#173 » ned 19. úno 2017, 08:14

Bohuliby - vidíš a to je problém spousty z vás - jakmile se vám zelené šlechtě řekne něco co se vám nelíbí, začnete prskat, urážet se nebo ostatní a je po diskuzi. Jen tak dál ;) Protože každej kdo není myslivec tomu přece nemůže rozumět, že? I toto je jeden z důvodů proč spousta lidí nemůže myslivce ani cítit, hrajete si na něco co nejste.
Ale už tady končím, abych tě dál nečílil, podle počtu vykřičníků v reakci na mě a nulovému obsahu příspěvku musíš být těsně před infarktem (doufám že ne už po něm, ikdyž si nerozumíme nerad bych tě měl na svědomí) tak to nebudu pokoušet.

Všem normálním myslivcům ,,Lovu zdar!"

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#174 » pon 20. úno 2017, 10:02

Vyjádření k případům výskytu divokých prasat v příměstských oblastech

http://www.cmmj.cz/Aktuality/Aktuality/ ... v-pri.aspx

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#175 » pon 20. úno 2017, 16:27

Ústí 500 za kus? To je výsměch. Moc velké pozemky, kde se schovávají? A to myslivci neznají drony??
Nezlobte se na mě, nebo se zlobte jak chcete, ale všechno jsou jen snůšky výmluv! Problém je v tom, že "někomu" se to dělat nechce. Buďto to jsou myslivci, kteří nejsou schopni městu navrhnout postup, nebo město, které nechce myslivce na těchto postupech zaplatit.

1. "ve městě je lovit příliš nebezpečné" - beru, že to je prostředí se zvýšeným rizikem, ale ne neřešitelným. Nehledě na to, pořád mi zde nebylo odpovězeno, proč by je nešlo ve městě odlovit uspavaci puškou? Nezajímají mě výmluvy typu není to sranda, obyč puška je neuspi apod. Jde? Nejde? Je to těžké stále znamená, že to jde!

2. Problém je najít v kukuřici? Vemte někoho s dronem a nechte se navádět. Pomocí dronu si pak stádo nažeňte kam potřebujete, jde? Podle mě jde!

3. Co udělat návnadu u obce? Trochu bordelu na krmení, počkat si. Co nachystat past, klec...

4. Když takové prase někomu vleze na zahradu a udělá škodu, po kom může poškozený vymáhat škodu?

5. Jak je možné vůbec dopustit, že na neoplocene dálnici, kde je povoleno 130 se běžně vyskytují? (to je teda spíš pru**r státu...), po kom vymáhat škodu na autě?

Je rozdíl říkat "vy tomu nerozumíte, je to strašně složité a tak se na to raději vybodneme" anebo "víme co s tím dělat a to to a to a to, ale když jsme chtěli nebylo nám to umožněno - kým"
Takže jak vidím tuhle diskuzi, cesty by byly, ale nějak není motivace je využít, ať je to na straně myslivců, nebo obcí.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#176 » pon 20. úno 2017, 17:10

Werewolf : Nic ti nebrání udělat si Céčko zbroják, myslivecké zkoušky, vstoupit někde do jednoty, vyřídit povolenku k lovu a všem těm "blbečkům" ukázat, jak se to dělá. ;) Pokud je to na tebe moc zdlouhavé, třeba máš nějakého známého myslivce a asi se s ním dohodneš, že chceš zabrigádničit jako honec na nadháňce. Alespoň uvidíš o čem to je. Pak možná leccos pochopíš i bez nápovědy.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#177 » pon 20. úno 2017, 17:10

Ja sam myslivec nejsem a nikdy nebudu. Nedavno jsem sedel v hospode s jednim myslivcem. Bavil jsem se s nim o puskach, optikach, nabojich. Doslo i na premnozene divocaky. Jeho reakce byla. Proc bych to delal?! Za ty penize, co za to davaji budu radeji sedet doma. Pro sebe si strelim, zbytek me nezajima. A jelikoz prave tenhle myslivec je z toho spolku ten nejaktivnejsi, tak o zbytku spolku nema cenu ani premyslet. Takze takhle to chodi u nas. Kolik je takovych spolku a myslivcu? Ja myslim, ze dost. Ne vsichni, ale malo jich nebude.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#178 » pon 20. úno 2017, 18:09

Zrovna před 14 dny jsme si porcovali divočáka do mrazáku. Picnul nám ho švára a byl to od novýho roku jeho čtvrtý kus. V podstatě za leden. Když jsem pro něj přijel, viseli mu ve stodole dva. Maso jde na dračku, má na to pořadník. I přes příbuzenskou vazbu jsme zaplatili za 60kg kus (vyvrhnutý) 50,-Kč za kilo, peníze šly sdružení. Spokojenost na obou stranách. Je fakt, že v Praze je odstřel poněkud složitější než na Trutnovsku, žádný dohadování s úřadama, ale je to hodně o osobní aktivitě a šikovnosti...

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#179 » pon 20. úno 2017, 18:44

Werewolf píše:...


To s dronama nemyslíš vážně, že ne? Řekni prosím že ne. Neb je to stejná blbost jako s vrtulníkem. Navíc, já ti v poli kukuřice vyhledám bachnu s mladejme a ty tam někam naslepo půjdeš? To jsi dobrej milovník adrenalinu.

Navíc já sem hodím pár čísel. V roce 2000 byl počet ulovených divočáků cca 6500ks. V roce 2010 to bylo už kolem 140 000ks a v roce 2015 vic jak 160 000ks.
Od 1.1.2016 platí vyhlášká, která rozšiřuje dobu lovu černé zvěře bez rozdílu pohlaví a věku na celý kalendářní rok. Změna vyhlášky není určena pro společný lov, ale pouze pro individuální lovce.

A že v Ústí dávají 500kč za kus? V KV dokonce 1000kč, no a co? Někde nedávají nic a prasata tam k popelnicím na sídlišti nechodí.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#180 » pon 20. úno 2017, 20:31

Wingume SAKRA KDE JE TO VEPŘOVÝ???!!!
Ke Tvému příspěvku... Když jsem si dělal piloťák a i potom, když sem lítal sám tak jsme několikkrát na žádost myslivců přelítali konkrétní kukuřičný pole v požadovaným směru ve sto ft na plný koule. dole se to dost hemžilo. Taky to určitě fungovalo páč sem za to dostal kejtu! :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů