Mám lovecký lístek, co teď?



melviprkno
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » pát 27. črc 2018, 14:28

Asi před 2 lety jsem si udělal lovecký lístek (ZP sk. C mám) a teď tak nějak nevím jak postupovat, když chci jít lovit. Od té doby jsem to nějak furt odkládal. Jestli si najít nějaký spolek a do něj se přidat? Mám tady spolek v Lounech, tak asi tam. Poraďte mi prosím, jaké máte osobní zkušenosti, jak jste začínali vy. Další otázka je, jestli můžu lovit třeba prasata s vz. 58, mám tam kolimátor a střílí se mi z toho dobře, slyšel jsem, jak s tím někdo úspěšně lovil divočáky. Vím, že kapacita zásobníku 30 ran je taky nějak moc, ale asi někde s tím mají problém, někde jinde zas ne. Energie 7,62*39 by snad měla stačit, prostřelil jsem s tím 1cm tlusté železo.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#2 » pát 27. črc 2018, 14:50

Oni ti to myslivci vysvětlí. Nicméně k tomu zásobníku - pokud se ptáš na ČR, tak tam zrovna se zásobníkama na 30 ran problém mají, protože je to prostě dané zákonem. Stejně tak je tam nějaké výkonové omezení, myslím 1500 J ve 100m je na divočáka minimum dle zákona, takže to je spíš o konkrétní laboraci, která to splní. Jestli ti kosa prostřelí 1 cm železo nikoho nezajímá.

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#3 » pát 27. črc 2018, 15:21

Tak na lovecky lístek by si měl mít praxi v honitbě, ne? Tak se nejlíp domluv se sdružením kde si to dělal a už tě trochu znají, když budeš hodný tak tě možná nechá hospodář jednou za uherský rok něco střelit.
Tipoval bych že se jim 58 v nahance líbit nebude, ale někde to třeba nevadí.
Navíc minimálně ty věci okolo počtu nábojů v zásobníku a minimálního výkonu bys měl znát.



jamesek
Příspěvky: 48

Příspěvek#4 » pát 27. črc 2018, 15:39

To je snad nějakej provokatér ne? Jestli dělal lovecký lístek, tak jak je předepsáno, tak by si měl umět na všechny otázky v klidu odpovedět. To sis ho nějak "koupil" nebo co? To jsou otázky typu, právě jsem si udělal ZP, naládoval krátkou HPčkama a hledám u koho na zahradě si zastřílet, protože nevím, jak se ovládá pojistka...



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#5 » pát 27. črc 2018, 17:55

hosi, ze na ten trolling vubec skacete? :)
prosim admina - smazat



melviprkno
Příspěvky: 2

Příspěvek#6 » pát 27. črc 2018, 18:33

Já totiž trpím autizmem a tak mám různé problémy a je mi líto, že lidi nemají porozumění. Proto mám problémy najít si spolek kde střílet. Není to žádný trolling, jak napsal někdo výše, ale prostě kvůli duševním obtížím nemůžu normálně fungovat. To se netýká jen střílení, ale i obyčejného života. Mám to o něco obtížnější než ostatní, to je všechno a prostě jsem jen požádal o radu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů