Střelnice Beroun a okolí



majkl1993
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » sob 28. led 2023, 03:22

Zdravím ve spolek. Nevěděl by někdo o venkovní střelnici v lokalitě Beroun a okolí, popř. Středočeský kraj, kde lze střílet z opakovací brokovnice?

Mám zájem o samotrénink především na popperech , případně možnost si na střelnici přinést vlastní terče , např. plechovky, kanistry s vodou apod. Prostě taková střelba pro radost-vyblbnutí, žádný skeet /trap apod.

Střelnice se správcem, který po předchozí domluvě nebude mít problém, když si přinesu zmíněné terče sám a na chvilku se člověk vyblbne.

Díky za tipy :)

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#2 » sob 28. led 2023, 10:41

V Berouně to je bída.
Pár venkovních střelnic ale kolem je.
https://www.littohlaw.com/st%C5%99elnice
Třebotov, Jince, Příbram u kovohutí. Zkus tam zavolat a zeptej se.



Úderník
Příspěvky: 28

Příspěvek#3 » sob 28. led 2023, 12:57

Což o to. V Berouně jsou hned dvě venkovní:
https://www.littohlaw.com/st%C5%99elnice
http://strelniceberoun.eu/strelnice/

a jedna vnitřní:
https://strelnicetrubin.cz/

Ale ty venkovní jsou jen klubové a s omezeným provozem střelby z velkorážných zbraní a ta krytá nemá jednotlivá stání takže si ji musíš pronajmout celou.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#4 » sob 28. led 2023, 14:33

Vnitrni 50ka je v Myte
http://www.club-sladovna.cz/



JZFireworks
Příspěvky: 95

Příspěvek#5 » sob 28. led 2023, 15:06

Příbram u Kovohuti nebo Placy? ;)



majkl1993
Příspěvky: 4

Příspěvek#6 » sob 28. led 2023, 16:50

Super, všem děkuji za odpovědi. Zmíněné střelnice obvolám a poptám se :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#7 » sob 28. led 2023, 17:15

majkl1993 : Obávám se, že o Tebou popisovanou střelbu na takovéto terče správci střelnic moc pochopení mít nebudou.



majkl1993
Příspěvky: 4

Příspěvek#8 » sob 28. led 2023, 17:51

Tak dle mého je vše o domluvě. Pokud je člověk rozumný, dbá řádu střelnice a především dbá na bezpečnost , neviděl bych v tom problém. Jde mi jen o to přinést si své vlastní terče v podobě např. láhví naplněných vodou, kanistrů, plechovek apod., bezpečně je rozmístit po střelnici a prostě si na tyto věci zastřílet. Poté samozřejmě vše řádně uklidit. Pokud by mi žádný ze správců nevyšel vstříc, tak alespoň střílet do poprů a gongů no. Nebo napadá někoho jiný způsob, jak si užít střelbu a zároveň se naučit s opakovací brokovnicí ,,pumpou" na střelnici pro začínajícího střelce? Skeet mě neláká a LOS/IPCS bych si rád zkusil až po vystřílení pár set ran.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#9 » sob 28. led 2023, 19:09

majkl1993 píše:dbá řádu střelnice


To bude ten problém. V řádu bývá totiž určeno, jaké terče jsou povoleny. A plechovka od piva to obvykle není.
Takže bych začal studiem řádu.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#10 » sob 28. led 2023, 19:43

No, s plechovkama, kanystrama nebo jiným plastovým bordelem (bez vody) nemají problém v Mýtě. Naopak na gongy a popery tam zapomeň. Na to jsem se ptal a to tam nechtějí.

Pokud chceš gongy, zkus se domluvit s Pourem v Příbrami (u kovohutí). Ale je to strarší pán, má svojí střelnici rád a nemá rád problémy. Dost dbá na to, abys mu netrefil železné konstrukce na terče a neprestřelil val. Popery tam ale standardně má. Být tebou, párkrát tam zajdi, zastřílej si na papír, dovol se ho na ty popery, co má vzadu a pak se zkus domluvit, jestli si tam můžeš hrát. Myslím si, že na poprvé spíš neuspěješ.

Edit: ještě bych šance viděl v Třebotově. Střílí tam trap a je tam i menší pistolová střelnice. Teoreticky by se to tam po dohodě asi dalo. Dělal jsem tam zkoušky a správce mi přišel celkem v pohodě

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#11 » sob 28. led 2023, 22:46

Sud : Jako u Humla střílet na takové kraviny? No, zkusit to může ale nevěřím. Jak píše Jirka CV, většina střelnic má v provozáku i popsané terče, na které lze střílet. Plechovky od piva poházené po zemi to určitě nejsou. Co se Mýta týká, za zkoušku nic nedá. Klasicky se tam z brokovnice střílí pouze broky z nábojů Trap nebo Skeet z poloviny plochy s povinnými brýlemi. Třeba se pletu ale podle mě ne. Ještě může zkusit Holečka ve Zdicích. To je někdy celkem "střelec".

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#12 » ned 29. led 2023, 09:25

Nevím no, v Mýtě jsem několikrát viděl rozstřílenou kuželku. Byly tam různé velký díry brokama počínaje a puškou konče. Dost pochybuji, že mají kuželky v provozáku jako schválené terče a přesto to jde.
Já si tam se svolením správce věším prázdné pixly od vitamínů. S tímhle problém nemají. Když jsem se jich ptal na ty gongy, tak řekli že ne, maximálně plechovky od piva.



majkl1993
Příspěvky: 4

Příspěvek#13 » ned 29. led 2023, 09:38

Ok díky za odpovědi chlapi. Podle toho co píše Sud, tak mi zní nejvíc nadějně to Mýto. Plechovky od piva, různé prázdné pixly od vitamínů/konzerv apod. by mi nejspíš stačily.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#14 » pon 20. lis 2023, 20:33

Nevíte, kde se dá kolem Berouna (kromě Třebotova) střílet na holuby?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#15 » úte 21. lis 2023, 09:37

Sud : Můžeš zkusit Vinařice. Máš to tam kousek. Střílí se tam trap a někdy i skeet a tréninky tam mají myslím v sobotu dopoledne. Doufám, že chceš střílet kozou a ne pumpou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů