Zbraně Macháček



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#16 » pát 19. črc 2019, 09:33

No, můžeš mít pravdu. Taky ho už můžou sr.t lidi, co tam přijedou "na čumendu" a po hodině a půl přehrabávání nekoupí lautr nic a tím, že nic nekoupí tam už jedou.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#17 » pát 19. črc 2019, 09:39

Já nevím, většinou jedu do prodejny s tím, že mám v plánu něco koupit, ale taky je šance, že nekoupím kvůli třeba stavu zbraně. A on prodává použité zbraně, kde je riziko násobně větší, že se něco najde, než u nové.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#18 » pát 19. črc 2019, 10:07

No možný je všechno, ale to by mohl říct každý....



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#19 » pát 19. črc 2019, 10:59

Nebyla to zvyklost, pouze bylo pravidlo, že vstup do prodejny až po předložení ZP, ten byl zapsán do knihy návštěv.
Ty skeny jsou zřejmě důsledek nějaké neblahé zkušenosti, pán byl a zřejmě je i nadále citlivější povahy ... pro lidi, co se neumí moc vcítit a přizpůsobit se, to moc není.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#20 » pát 19. črc 2019, 13:57

Tak ono to není zas tak nerozumný požadavek (z pohledu někoho, kdo chce minimalizovat čas s čumily a ještě má třeba zkušenost s někým, kdo si šel pro pistoli bez zbrojáku).
Chce dopředu ZP, není to placený prodavač ve zbraních a střelivu, co stojí za pultem pořád a vyžádá si ho jen před předložením zbraně... Takže když někdo nepošle zbrojní průkaz, nebo údaje z něj, které si může ověřit v registru, pak mu takový zákazník přijde prostě divný.
No a když chce dopředu nákupko... asi už mu mnoho lidí odjelo s tím, nemám nákupko, podržte mi to tu, já se vrátím.. a už se nikdy nevrátili. Takhle mu musí každý odpovědět napřímo. Chci to a on prodá, nechci to a on to může nabídnout někomu dalšímu.

Takže za mně odpověď na toto, pošlete mi napřed scan své koncese / ZP, já pak pošlu své. A jeto.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#21 » pát 19. črc 2019, 16:27

Indian píše:Možná kdyby pár potenciálních zákazníků "vyškolilo" pana Macháčka reakcí jak píše Kolombo, tak by mu to upravilo chování.
......


To ale nebylo myšleno na prodejce :-)
Pokud Vám vadí co po Vás na prodejně chtějí, máte vždy možnost jít jinam. Třeba v Liberci máme tři obchody a pokud někde někdo někomu vadí, má možnost nakupovat jinde ...

Mimochodem, nadiktovat někomu číslo ZP není takový problém, protože ho běžně píšete do knihy na střelnici a málokde je to tak, že nevidíte zápisy ostatních. Takže je to tak trochu veřejná informace. Skeny dokladů už jsou trochu něco jiného.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#22 » pát 19. črc 2019, 19:43

Ono ve finále vlastně stačí číslo ZP a číslo NP, protože pak si to může ověřit v CRZ.



Macháček
Příspěvky: 1

Příspěvek#23 » úte 15. říj 2019, 12:02

Dobrý den pánové. Jmenuji se Macháček a zde o mě píšete. Neměl jsem doposud tušení, že takové forum existuje. Pouze pár vět na vysvětlení.
Půjde mě letos na 67 rok, tak že na nějaké školení , jak zde jeden pisatel píše, jsem již dost starý.
Mám slušný dúchod a jsem finančně zajištěný, tak že toto neprovozuji pro peníze, ale proto, že je to můj životní koníček.
Obchod jsem po domluvě s Policií ČR zrušil a přepsal na tresorovou místnost a výdejnu zbraní, tak že kdo chce vstoupit musí předloži ZP a NP a nemít u sebe nabitou zbraň.
Toto z důvodu bezpečnosti, protože je zde uskladněno mnoho set zbraní a a provozovna je na opuštěném místě.
Zaslat NP předem chci hlavně z důvodu, zdali vše souhlasí a NP kupujícího je zapsáno v CRZ. Již se několikrát stalo, že Policie opoměla zájemci NP zavést do CRZ a ten potom odjel s prázdnou, nebo spatně napsala název, např. místo adaptéru, výměná hlaveň.Rovněž tak, pokud má zákaznk NP na zbraň kat. B, nemohu mu vydat zbraň kategorie A, a zákazník jede domů opět s prázdou.
Ceny zbraní: Zřejmě má pisatel na mysli Walther PP a PPK. Pokud jsou tyto zbraně ve stavu nový, s originál krabičkou, návodem a nástřelným listem, jejich cena se pohybuje okolo 12-13 000 Kč, ale obyčejně do měsíce bývají vyprodány a bývá problém je sehnat. Nestrovnávejte ceny s onošenými zbraněmi, které prodává soukromník nebo obchod na komis. Já žádné komisní zbraně nemám ani do komise neberu.Veškeré zbrane si před dovozem prohlédnu a onošené a používane zbraně nekupuji, i když jsou třeba za 100 EUR, což neplatí pro všechny obchodníky.
Záruka: na použité zboží platí záruka ze zákona 6 měsíců,avšak závady se pohybuji pod 1%,
Moje jednání: každý starý člověk má již své mouchy. Když se ohlásí zákaznik, že přijede v sobotu a chce si koupit zbran a já jedu do práce, tam mu dvě hodiny předvádím zbraně a učím ho je rozebírat a potom mu zazvoní telefon od ženy, že již má nakoupeno, aby pro ní přijel, tak máte zkažený den a když se Vám toto stane několikrát za měsíc, včetně prac. dnů,kdy jedu do práce po prac.době, nekoukám se na zákazníka moc dúvěřivě do té doby, než se přesvědčím, že je tu opravdu pro zbraň. No to, je asi vše.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#24 » stř 16. říj 2019, 20:10

Panu Macháčkovi se omlouvám za kecy o školení.



Forester
Příspěvky: 12

Příspěvek#25 » čtv 13. úno 2020, 16:26

Macháček píše:Dobrý den pánové. Jmenuji se Macháček a zde o mě píšete. Neměl jsem doposud tušení, že takové forum existuje. Pouze pár vět na vysvětlení.
Půjde mě letos na 67 rok, tak že na nějaké školení , jak zde jeden pisatel píše, jsem již dost starý.
Mám slušný dúchod a jsem finančně zajištěný, tak že toto neprovozuji pro peníze, ale proto, že je to můj životní koníček.
Obchod jsem po domluvě s Policií ČR zrušil a přepsal na tresorovou místnost a výdejnu zbraní, tak že kdo chce vstoupit musí předloži ZP a NP a nemít u sebe nabitou zbraň.
Toto z důvodu bezpečnosti, protože je zde uskladněno mnoho set zbraní a a provozovna je na opuštěném místě.
Zaslat NP předem chci hlavně z důvodu, zdali vše souhlasí a NP kupujícího je zapsáno v CRZ. Již se několikrát stalo, že Policie opoměla zájemci NP zavést do CRZ a ten potom odjel s prázdnou, nebo spatně napsala název, např. místo adaptéru, výměná hlaveň.Rovněž tak, pokud má zákaznk NP na zbraň kat. B, nemohu mu vydat zbraň kategorie A, a zákazník jede domů opět s prázdou.
Ceny zbraní: Zřejmě má pisatel na mysli Walther PP a PPK. Pokud jsou tyto zbraně ve stavu nový, s originál krabičkou, návodem a nástřelným listem, jejich cena se pohybuje okolo 12-13 000 Kč, ale obyčejně do měsíce bývají vyprodány a bývá problém je sehnat. Nestrovnávejte ceny s onošenými zbraněmi, které prodává soukromník nebo obchod na komis. Já žádné komisní zbraně nemám ani do komise neberu.Veškeré zbrane si před dovozem prohlédnu a onošené a používane zbraně nekupuji, i když jsou třeba za 100 EUR, což neplatí pro všechny obchodníky.
Záruka: na použité zboží platí záruka ze zákona 6 měsíců,avšak závady se pohybuji pod 1%,
Moje jednání: každý starý člověk má již své mouchy. Když se ohlásí zákaznik, že přijede v sobotu a chce si koupit zbran a já jedu do práce, tam mu dvě hodiny předvádím zbraně a učím ho je rozebírat a potom mu zazvoní telefon od ženy, že již má nakoupeno, aby pro ní přijel, tak máte zkažený den a když se Vám toto stane několikrát za měsíc, včetně prac. dnů,kdy jedu do práce po prac.době, nekoukám se na zákazníka moc dúvěřivě do té doby, než se přesvědčím, že je tu opravdu pro zbraň. No to, je asi vše.


Pane Macháčku, nejde se Vám dovolat ani na pevnou, ani na mobil, na SMS žádná odpověď. Proto se potřebuji zeptat, zda ještě podnikáte v oboru a jestli ano, jak Vás mám kontaktovat, abych si domluvil návštěvu.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#26 » čtv 13. úno 2020, 16:49

Na strankach :
Od 23.1 do 23.2.2020 bude zavřeno. Kontakt pouze na e mail maja@razdva.cz



SwellMike
Příspěvky: 1

Příspěvek#27 » úte 7. pro 2021, 14:46

Tohoto obchodníka nedoporučuji. Považuje se za odborníka, ale realita je jinde. Jeho jednání je zkratkovité. Člověk, který se prezentuje tím, že je finančně zajištěný a dělá to pouze jako koníček je zcestné. Pokud někdo bude chtít blížší info, tak ať mi napíše. Rád předám zkušenosti.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#28 » úte 7. pro 2021, 17:43

Pokud máš Miku nějaké postřehy dej je sem. Pomlouvat někoho v SZ není fér. U pana Mácháčka občas kupuju a nemám s jeho přístupem žádný problém. Naopak radost mi dělají krabicové kousky, které jinde nenajdu. Řešit ceny je uplně mimo mísu, nikdo přeci kupující do ničeho nenutí. Jdeš li po ceně kup si slítané Gééčko na Huntingu nebo do bezvědomí unošenou 70tku Berettu vězenské služby v zelenáku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů