Puskari recenze



Ondřej Brno
Příspěvky: 10

Příspěvek#31 » sob 27. čer 2020, 10:46

Tak nyní asi můžu podat úplnou recenzi na paní Vlasislavu Leišovou, puškařku střelnice LERO Příbram/Praha.

Od 7.12.2019, kdy zbraň převzala, si až tento týden domluvila termín na ČUZZS, na středu 1.7.2020.

Nevím, kdy úpravu na zbrani provedla, mohlo to být v květnu, kdy jsem dostal foto (po urgenci), mohlo to být druhý den po převzetí.

Od té doby ležela zbraň v dílně/střelnici neznámo kde, a čekala jen a **pouze** na zkušebku.

Nevím, co se zbraní dělala celou tu dobu.


Nešlo tedy od začátku o žádnou čekací lhůtu, překážku v podobě balistiky (**nebyla** třeba), pouze o naprostou neochotu věc uzavřít.

Nechápu proč to tak dlouho trvalo, žádné vysvětlení jsem nedostal, její vysvětlění bylo: "nevím, asi se nám nepodařilo všechno jak jsme plánovali... co vám na to mám říct? ... nechápu, co po mně teď chcete... já se vám můžu omluvit?" Podotýkám, že se neomluvila.

Pravda, byly svátky, dva týdny, byly uzavřené úřady, méně než měsíc.

Trvalo to tedy jen bezmála 7 měsíců. Pět velkých ironických hvězdiček.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#32 » sob 27. čer 2020, 11:33

Ondřej Brno : 3 měsíce odečti na koronavirus, kdy státní úřady v podstatě nefungovaly. I tak je to ovšem hodně dlouhá dodací lhůta a pí Lejšová je svojí "spolehlivostí" celkem provařená. Není to ovšem mezi puškaři jev ojedinělý. Nejlepší je si nejdřív k tomu konkrétnímu sehnat reference.



Ondřej Brno
Příspěvky: 10

Příspěvek#33 » sob 27. čer 2020, 12:26

Marinakus : státní úřady nefungovaly od 17.3. do 20.4.2020.

27. dubna jsem si TEN SAMÝ DEN vše vyřídil nákupko, koupil kosu (mimochodem STV krásné repasy!), a zbraň registroval, domů odjel s PZ.

Vše za **jeden** den. Stačilo si zavolat, domluvit se, přijet. Stačilo vynaložit nějaké úsilí.
A to byl ještě "koronavirus". Co víc, 15. dubna jsem byl i na střelnici!

Ať mi nikdo netvrdí, že puškař a provozovatel střelnice sedí "tři měsíce" se založenýma rukama, se zavřými vraty.

NIKDY jsem se ještě nesetkal s takovým zavrženihodným přístupem.

Reference jsou určitě cenné, tady máte moji.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#34 » sob 27. čer 2020, 13:01

Ondřej Brno : Není úřad jako úřad. A fungovaly různě pro různé činnosti. A na tuto dámu reference nepotřebuji. Ale rozumím ti.



Ondřej Brno
Příspěvky: 10

Příspěvek#35 » sob 27. čer 2020, 13:50

Marinakus,

nevím, jak kdo fungoval, ale vím, že úřady fungovaly:


"Informace o změnách na úseku správních činností v oblasti zbraní v rámci vyhlášeného nouzového stavu


Vážený pane, vážená paní,

...

Jedním z vládních opatření je Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 9. dubna 2020, na základě kterého ****orgány veřejné moci a správní orgány [kterým je i ČÚZZS], počínaje dnem 20. dubna 2020, obnoví standartní úřední hodiny v rozsahu, jaký byl před vyhlášením nouzového stavu, avšak za současného přísného dodržování zvýšených hygienických požadavků*****.

Nadále bude platit omezení osobního kontaktu zaměstnanců s veřejností na nezbytně nutnou úroveň s upřednostňováním písemného, elektronického či telefonického kontaktu ve všech případech, kdy je to možné, ***avšak při současném umožnění osobního kontaktu klientům v úředních hodinách ve stejném rozsahu, jako tomu bylo před vyhlášením nouzového stavu****.

S ohledem na zvýšená hygienická opatření žádáme všechny, kteří mají v úmyslu možnosti osobního kontaktu využít, aby ***před návštěvou příslušného pracoviště služby pro zbraně a bezpečnostní materiál toto pracoviště nejprve kontaktovali (telefonicky, e-mailem) a domluvili si termín návštěvy***.

... "

[mail od PČR, z 20.4.]



Ondřej Brno
Příspěvky: 10

Příspěvek#36 » pát 24. črc 2020, 19:26

Nedá mi to a musím připojit ještě tuto třešničku:

Ve čtvrtek 2.7. jsem dostal konečně zprávu, že je má zbraň připravená k vyzvednutí v Praze,
napsal jsem, zda můžu dojít v sobotu (nechtěl jsem si brát dovolenou kvůli cestě do Prahy).
Hned odepsali, že v sobotu je zavřeno, a že jestli to nestihnu do pátku, tak mám přijít až v úterý 7.7. (6.7. byl státní svátek).

Po zkušenostech (jako například když mi zvedla telefon a řekla, že paní Leišová není přítomna, a že bude až příští týden) jsem automaticky předpokládal, že paní Leišová jednoduše lže.

Udělal jsem si pod smyšleným jménem rezervaci na střelbu na sobotu, kdy mělo být údajně zavřeno, a samozřejmě sama paní L. mému smyšlenému zájemci o střelecké stanoviště potvrdila, že můžu přijít.

Jednoduše lhala, z nějakého nepochopitelného důvodu, že si o víkendu nemůžu zbraň vyzvednout.

V sobotu jsem tedy vyrazil do Prahy do "zavřené" střelnice, a světe div se, bylo otevřeno pro veřejnost, zbraň jsem si převzal, bohužel ne přímo od paní L.

Na pouzdru se zbraní byla cedulka od personálu "zkušebna" (včetně těch úvozovek), asi nějaký vtípek.

Pevně doufám, že mou zbraň tam nedávali na střelnici pro veřejnost do placu, a za ty měsíce, co mi ji zadržovali, nemá teď nastříleno +5000 výstřelů. Kdo ví, možná lhala, protože chtěli ještě za poslední víkend nastřílet posledních pár patron, než mi ji konečně vrátí.

Ale to se samozřejmě asi nikdy s jistotou nedozvím. Každopádně tolik k přístupu paní puškařky Leišové.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#37 » pát 24. črc 2020, 20:36

Myslíš, že by si někdo dovolil dát do "provozu" na komerční střelnici něčí soukromou zbraň a to navíc bez vědomí majitele? Neříkám, že by to možná někoho nenapadlo, ale přijde mi to docela jako blbost... Podle čeho soudíš, že by tomu tak mělo být?

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#38 » sob 25. črc 2020, 15:11

Asi OT ale k tomu dodám jen to že dnes je možné vše. Mě osobně se stalo že jsem si objedná revolver S&W 29 v 44 Magnum a čekal jsem na něj 7 měsíců a když došel bylo vidět že je už zaběhnutej, nevzal jsem ho a chtěl jsem zálohu spět,pan prodejce nechceš vrátí a tak sem řek že to budu řešit přes policii --- během chvilky prodejce otočil a doznal že si pár ran dal. Záloha vrácena a já po cca za rok u jiného prodejce konečně dostal nový S&W ----. Takže dnes už bych se nedivil ničemu.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#39 » sob 25. črc 2020, 15:53

Jako, ze ta zbran byla poskozena nebo “jen” nevycistena?
Asi nikdo neverime, ze kdyz kupujeme NOVOU zbran v krame, jeste z ni nebylo vystreleno...nekdy se zkousi jeste u vyrobce a pak minimalne zkusebna...ale tohle je teda prasarna...takze by me zajimalo, o ktereho prodejce se jednalo...



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#40 » sob 25. črc 2020, 19:59

Puskarka...to je sam o sobe oxymoron. Zenske patri pres den do ruky varecka, a v noci č... :D



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#41 » sob 25. črc 2020, 20:17

Ale fuj takhle mluvit. Styd se!



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#42 » sob 25. črc 2020, 21:11

Spíš jsem narážel na to, že by si puškař-ka takto udělal-a špatnou pověst a ta se rozšíří hodně rychle. Trh se zbraněmi v ČR je hodně malý. Je tedy spíš proti zdravému rozumu, aby to udělal člověk, který se tímto živí.



ossan81
Příspěvky: 72

Příspěvek#43 » sob 3. črc 2021, 08:14

Rád bych se podělil o pozitivní zkušenost, páč takové recenze jsou také zapotřebí (a lidi je píšou málo).
Předevčírem jsem si přinesl hotovou p09 od pana Novotného (Praha). Šlo o výměnu mířidel, nástřel a opravu spoušťového mechanizmu. Ten totiž není původní tovární a jeho neodborná instalace způsobovala, že kohout při decockingu padal až na zápalník, místo ozubu.
Už při předání mi byl nastíněn čas i cena celé zakázky a obojí bylo bezvadně dodrženo. Dostal jsem i nástřelný list, ale hlavně neobvylký spoušťák byl vyladěn tak, že šlape jak hodinky.
Jednání při předání i vyzvednutí perfektní, těžko cokoliv vytknout.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů