Puskari recenze

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#16 » pát 5. čer 2020, 16:29

Nechci se nikoho zastávat, ale při krácení hlavně musí flinta nejdříve na balistiku k policajtům a po zkrácení ještě na zkušebnu.
Mně jednou ležela brokna na balistice 2 měsíce a to nebyl žádný nouzový stav.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#17 » pát 5. čer 2020, 17:57

Před X lety jsem nechával znehodnotit pistoli, takže nejdřív musela na balistiku na OKTE, kam jí poslal OZSBM s tím, že v první řadě jí tam musí odvézt, nelze jí tam poslat (jezdí tam tak dvakrát do měsíce). Pak čekat na balistiku (cca půl roku OKTE a pak dalších pár měsíců KÚ na porovnání ve sbírkách stop) a opět jí museli vyzvednout a přivézt. Nejde o koronu, ale o to, že balistiků je málo a přednost mají trestné činy a zbraně s tím související a i tam jsou lhůty v řádech týdnů.
Takže jestli jí dala puškařka na balistiku, tak vlastní křišťálovou kouli, která ale moc nefunguje, protože ty termíny, co z ní dosud věštila moc nevychází.
A na zkušebnu je možnost se objednat na termín, ráno přijet a odpoledne odjet s hotovým.



Ondřej Brno
Příspěvky: 10

Příspěvek#18 » pát 5. čer 2020, 18:56

Pánové, díky za Vaše reakce.

Nejsem puškař, ani policista, takže opravdu nevím, co za kolečko musí člověk v její konkrétní situaci oběhnout, tou balistikou si ale nejsem jist.

Zaprvé o se o ní nezmínili chlapci na mém útvaru zbraní a střeliva, když jsem si vyřizoval povolení na úpravu a změnu kategorie, zadruhé se o ní nikdy nezmínila ani paní puškařka, a zatřetí si ani nemyslím, že by toho moc na balistice vyzkoumali na zbrani s hladkým vývrtem.

Podle všeho všechno uvízlo na zkušenbě v Praze, kam se už týdny/měsíce "objednává termín".

A souhlasím s tvrzením pana Poli, objendat, prásk prásk, odjet, hotovo, však to mělo být hotové *nejpozději* do tří měsíců, a to kvůli objemu práce, ne kvůli odhadované byrokracii.

Jen možná puškařka čeká, až těch želez bude na odzkoušení víc, aby to mělo cenu tam jezdit, nevím.
Však dva puškaři na Moravě mě poslali do háje se slovy, že na brněnské zkušebně nemají úchytné zařízení na malé zbraně, a do Prahy kvůli jedné flintě nepojedou.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#19 » pát 5. čer 2020, 20:58

Brokovnice jsem zkracoval 2 a obě na balistiku musely. Pokud se zkracujou laufy pod 30cm, tak je z toho pistole. Na zkušebnu se to dá dat s celou pažbou (aby to mohli uchytit) a po odzkoušení pažbu upravit.

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#20 » pát 5. čer 2020, 21:56

" a zatřetí si ani nemyslím, že by toho moc na balistice vyzkoumali na zbrani s hladkým vývrtem "

Balistika nezkoumá jen stopy po vývrtu na střelách, ale také otisk úderníku/zápalníku na zápalce nábojnice. Na Kriminalistickém ústavu je rozsáhlá tzv. ústřední sbírka nábojnic zajištěných na místech dosud neobjasněných trestných činů a porovnání v této sbírce trvá opravdu dlouho, protože jak bylo řečeno, přednost má zkoumání stop z trestné činnosti.



Ondřej Brno
Příspěvky: 10

Příspěvek#21 » sob 6. čer 2020, 15:08

scorpions.cz,

říkáte, že jste zkracoval už dvakrát - můžu se tedy zeptat, jak dlouho to v obou případech trvalo?

Díky!

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#22 » sob 6. čer 2020, 16:07

Jednou něco málo přes 3 měsíce. Jak jsem psal, 2 měsíce to leželo na balistice a to nebylo žádný omezení kvůli viru. Týden potom trvalo mě, než jsem si ji od policajtů vyzvedl. Pak jsem na tom chvíli dělal a na zkušebnu jsem to vezl až při plánovaný cestě do Prahy, aby zákazník nemusel platit sólo cestu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#23 » sob 6. čer 2020, 18:41

Ono je to zase jak kde. Možná trochu jak kdy. Kategorii zbraně mohou v CRZ přepsat policajti. K tomu zkušebnu nepotřebují. Toho už jsem byl svědkem několikrát. A ve dvou případech při krácení zbraně nikdo nepožadoval ani balistiku. A zkušebnu už vůbec ne. Dokonce mi na zkušebně řekli, že je nějaké zkrácení hlavně v podstatě nezajímá.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#24 » sob 6. čer 2020, 19:56

Já mám zkušenost, že pokud jde změnu kategorie zbraně, kterou dělám já, tak ji v CRZ změním já a potom již se změněnou jdu na zkušebnu.
Jinak pokud změním kategorii zbraně a nejdu na zkušebnu, tak se nic moc neděje, ale já tu zbraň jako podnikatel neprodám. CRZ to neumožní.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#25 » sob 6. čer 2020, 20:08

Scorpion : Hele, je pravda, že v těch mnou uvedených případech se kategorie neměnila. Ale vše bylo v pohodě. Ty samozřejmě můžeš katogorii změnit, stejně jako v případě znehodnocení ale musí ti to odsouhlasit, já myslím, že právě ta policie. Dnes už musíš se znehodnocenkou na zkušebnu ale dřív to tak nebývalo.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#26 » ned 7. čer 2020, 10:40

Na znehodnocení samozřejmě potřebuješ povolení. Pokud ale měním kategorii např. z A (full auto) na B a nezasahuju do hlavně (balistiky) tak jsem zbraně nikdy k policajtům nedával. Zbraň jsem předělal, přepsal v CRZ a potom zkušebna. Při prodeji nebyl problém.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#27 » ned 7. čer 2020, 11:51

:) Smím se zeptat jak si zbraň předělal ? Tos nepotřeboval povolení CUZZS ? Pokud jsi puškař a máš licenci, otázku beru zpět :)

omlouvám se za OT



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#28 » ned 7. čer 2020, 11:52

Na zkušebnu v Jilmové bych to nesváděl. Tři dny předem jsem jim zavolal, jedno ráno kulovnici na 8h donesl, a kdybych nebyl přikován doma na PC na homeoffice až do večera, mohl jsem ji mít ještě ten den po 15h zase doma. Jsou to 2 týdny nazpět.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#29 » ned 7. čer 2020, 20:30

Kečup
Jasně mám licenci. Upravoval jsem samopal THOMPSON na pušku samonabíjecí. Jo jsem puškař :lol:
Povolení nedává zkušebna. Pokud je zapotřebí dávají ho policajti. CUZZS pouze zbraň přezkouší, zda je bezpečná a zda vyhovuje legislativě.



Ondřej Brno
Příspěvky: 10

Příspěvek#30 » pon 8. čer 2020, 11:07

Dnes jsem zase volal a ptal se, na jak dlouho to ještě bude - odpověď kolegy (paní L. nepřítomna) zněla, ještě tam rozhodně nebyla [tam = na zkušebně].

Moje situace tedy není spjatá s nějakou byrokratickou čekací dobou ČUZZS, ale spíš neochotou/nemožností paní puškařky tam zbraň vůbec odnést.

Nejsem si jist, jak přesně formulovat svoji nespokojenost...

Příště budu při předání zbraně jakémukoli puškaři požadovat nejzazší termín splnění.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů