Prodejce/vyrobce streliva Getload



tomik577
Příspěvky: 20

Příspěvek#76 » stř 19. srp 2020, 15:43

Kosáky jsou úplně v pohodě, ale devítky trochu pokulhávají



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#77 » pát 28. srp 2020, 11:21

Vcera jsem vystrilel 100 kusu 9mm Luger 124gr TMJ RN Plinking ve 2 ruznych zbranich a bez jedineho problemu, takze za me v pohode



Sagi67
Příspěvky: 1

Příspěvek#78 » sob 29. srp 2020, 18:20

Také se podělím o zkušenost.
Koupil jsem 7,62x39 (LOT 2020/1), střílel jsem z Kosy, 100m, tolik nekopou, přesnost a soustřel lepší než staré východní vojenské náboje. Takže spokojenost. Jen na můj vkus mezi nábojní komorou a závěrem zůstává po výstřelu příliš zrnek nespáleného střelného prachu.
Vyzkoušel jsem i 9mm Luger Training (LOT 2020/2), CZ 75 TS, 15-25m, opět měkčí pocit při střelbě, jenže mezi výstřely byly velké rozdíly a projevilo se to i na přesnosti střelby, některé zásahy doslova propadly až o 20-30cm (nejsem žádný začátečník). Dokonce se mi stalo, že po spuštění zahořela jen zápalka, která vytlačila střelu z nábojnice těsně za nábojní komoru, ukázku vyklepnuté střely přikládám, zdá se mi, že již z výroby je její dno nějaké deformované, jako by tam byl navíc takový nos, ne že by to mělo na děj výstřelu vliv, ale může to vypovídat o kvalitě střel a jejich vlivu na přesnost střelby.
Také jsem předtím hovořil s výrobci, jsou ochotní, mají evidentně snahu o co nejlepší výsledek. Tak přeji hodně štěstí, já si zde koupím už jen ty sedmdvaašedesátky (zatím).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#79 » ned 13. zář 2020, 19:24

konecne jsem taky mel cas a sanci vyzkouset 7,62 (LOT 2020/01).
Jak pise kolega nademnou, tak jsou o trosicku slabsi, ale pocitove to moc poznat nebylo. Jen na terci na 100m to padalo o neco niz. Za celou dobu jsem mel jedinou zavadu - naboj nevystrelil, dostal druhou sanci a dobry. Takze celkove spokojenost se spolehlivosti i konzistentnosti. Cisteni zbrane se mi zdalo opravdu lehci - nebylo to vsechno tak zazrany.

A tak se ptam, kupoval nekdo novejsi sarze? Uz ten naboj vypada tak, jak ho popisujou na webu? jsou lakovane apod.? Ptam se hlavne proto, ze vidim zdrazeni na 5,90... resp. spis by melo byt zaokrouhleno na 6,00 kc.

To, co jsem kupoval ja byly stary flekaty nabojnice a naboj nebyl nijak zalakovan, proste uplne nejzakladnejsi vyroba (samozrejme novy prach a zapalka, coz je super). Chtel bych prejit na jednoho vyrobce a toho se drzet, at mi drzi i nastrel optika.

Jeste jedna vec, co bych ocekaval a neni - doufal jsem, ze vetsi baleni vyjde levneji, ale defakto nevyjde. Kdyby baleni po 1800 vyslo na 5,50/kus, nevahal bych. Baleni po 90ti klidne za 6,00 Kc.



Jpeles
Příspěvky: 2

Příspěvek#80 » sob 3. říj 2020, 08:16

Zdravím, je fajn, že je na trhu nová firma s municí. Jediné co jsem na téhle firmě nepobral je cesta kterou se chtějí vydat. Buď se z nich stane další obyčejná municka, která svoji produkci pohrne a bude ji záležet na zisku a nebo se vydají cestou precizniho prebijeni, ale pak tolik toho netrhnou, ale budou mít za sebou armádu spokojených zákazníků. Já jsem vyzkoušel vaše 7,62 a abych řekl pravdu, nějak mě to neohromilo. Chová se to jako cokoliv jiného. Musíte to zlepšit :roll: Jako spotřebitel prebíjeneho střeliva (sám přebíjím) bych víc očekával informace o samotné střele (hmotnost, kalibr, materiál, výrobce...), jakej je to prach(tip, navážka, výrobce), zápalka, samotná nábojnice, jake rozpětí rychlosti jste schopný garantovat,max.tlak... atd. Nechci vám do toho hoši kecat, ale pustili jste se na tenkej led a je hodně složitý rozlišit precizy od kvantity. Sám to dělám 12let a vydal jsem se cestou precize na úkor kvanta. Neprodávám, pro nikoho nedělám... Prostě koníček. Fandím vám a nikdy neslevujte ze svých nároků. S pozdravem J. P ;)

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#81 » sob 3. říj 2020, 10:49

Jpeles píše:Zdravím, je fajn, že je na trhu nová firma s municí. Jediné co jsem na téhle firmě nepobral je cesta kterou se chtějí vydat. Buď se z nich stane další obyčejná municka, která svoji produkci pohrne a bude ji záležet na zisku a nebo se vydají cestou precizniho prebijeni, ale pak tolik toho netrhnou, ale budou mít za sebou armádu spokojených zákazníků. Já jsem vyzkoušel vaše 7,62 a abych řekl pravdu, nějak mě to neohromilo. Chová se to jako cokoliv jiného. Musíte to zlepšit :roll: Jako spotřebitel prebíjeneho střeliva (sám přebíjím) bych víc očekával informace o samotné střele (hmotnost, kalibr, materiál, výrobce...), jakej je to prach(tip, navážka, výrobce), zápalka, samotná nábojnice, jake rozpětí rychlosti jste schopný garantovat,max.tlak... atd. Nechci vám do toho hoši kecat, ale pustili jste se na tenkej led a je hodně složitý rozlišit precizy od kvantity. Sám to dělám 12let a vydal jsem se cestou precize na úkor kvanta. Neprodávám, pro nikoho nedělám... Prostě koníček. Fandím vám a nikdy neslevujte ze svých nároků. S pozdravem J. P ;)



Bohužel přebíjet pro zákazníky na přání v ČR za současné legislativy nelze. Rádi bychom to dělali, ale prostě a jednodušše to není možné.

Nic jiného, než "další, obyčejná munička" v ČR ani vzniknout nemůže. Ale buďme alespoň za toto rádi.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#82 » sob 3. říj 2020, 12:49

Jpeles: to jsi takovy naiva? Uz vidim, jak ti jakakoliv municka bude sdelovat, co za prach a hlavne navazku nebo nabojnici pouziva. Max. tlak ti stanovuje CIP. Kdybys poradne prebijel cele ty roky, jak tvrdis, vedel bys, ze delat presne patrony do vsech pusek proste nejde a musi se ladit.
No a nejlepsi je komentar k samopalaku, ze strili jako vsechno ostatni. To je tezke, kdyz ma nekdo predstavu, ze bude strilet duhu.
Toliko k romantickym predstavam mimonu.



supersonic.firestorm
Příspěvky: 6

Příspěvek#83 » stř 18. lis 2020, 22:03

Tady se musím podělit o zkušenost s Lugerama - Training. Podle toho jak vypadá střela - deformovaná, prohnutá, ostré okraje apod. bych řekl že to musela být "plinking" varianta, ale ne. číslo šarže mám na krabičce doma. Při střelbě velká nekonzistence - rozlítané klidně půl metru všemi směry, některé rány slabší, dost prašné a nevoňavé. Celkové asi dost slabá navážka. Z cca 70 ran, dál už nepokračuju - nehodlám si likvidovat zbraň, cca 5 problémů - double feed díky nevyhození nábojnice, vybití nevystřeleného náboje jde dost ztuha. Vystřelené nábojnice velice očouzené. Za mě dost nepovedené náboje nepoužitelné ani na "plinking". Stříleno z CZ P-10 SC v micro roni konverzi a také jen z ruky. pocitově fakt slabota. Zůstanu u osvědčených Alsa Pro případne S&B. Rozdíl v ceně není takový a pocit úplně někde jinde. Mám koupenou i 90-tku samopaláků, ty taky vyzkouším, ale podle všeho to bude lepší než Lugery. Škoda.

P.S. kdyby někdo v JM (Hodonínsko, Brno apod.) kraje chtěl zbytek střeliva zdarma, ať se ozve, rád přenechám... kontakt PM.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#84 » stř 18. lis 2020, 23:08

Zdarma ?? Klasik rekl : Chran se Danajcu, i kdyz prinaseji dary ! :)



supersonic.firestorm
Příspěvky: 6

Příspěvek#85 » stř 18. lis 2020, 23:19

poloventilator píše:Zdarma ?? Klasik rekl : Chran se Danajcu, i kdyz prinaseji dary ! :)


:lol: třeba se najde nějaký milovník SM :D



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#86 » čtv 19. lis 2020, 10:23

Sagi67: Fotka střely vypadá jako nějaká docela mizerně provedená poměďovaná střela. Jestli to tak je, tak se někdo chtěl dostat s náklady na střelu hodně, ale fakt hodně dolu... Poměďované střely se chovají spíš jako Pb, nebo poteflonované, nebo "barvené" Pb, ne jako FMJ. Pokud se to podsype stejným množstvím jako FMJ stejné hmotnosti, výsledkem jsou problémy. Ztráta výkonu, spolehlivosti, výrazný posun zásahů.



supersonic.firestorm
Příspěvky: 6

Příspěvek#87 » čtv 19. lis 2020, 11:48

takto vypadají střely...
GL1.jpg

GL2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#88 » čtv 19. lis 2020, 12:27

Zjevně jiná střela než výše ukázaná. Nicméně - spodní obrázek, střela zleva třetí odspoda - opět poměděnky, řekl bych. Což neznamená špatně. Jen to prostě není FMJ. Nižší průtlačný odpor, zároveň je střela po galvanizaci lakovaná transparentním lakem. Ve svých zbraních jsem po střelbě poměděnkami zaznamenávám černý napečeninu ve vývrtu. Docela se drží. Od LOS střel výraznější, než třeba od Frontierů.

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#89 » čtv 19. lis 2020, 13:53

Střely jsou to poměděné, tak jak uvádíme na webu (tzn. TMJ).

Komolé kužely už nevyrábíme, protože nefungují ve všech zbraních. Děláme standardně už jen ogivály.

Navíc jsme od posledních várek vyměnili dodavatele střel a většina problémů zázrakem zmizela. :)



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#90 » čtv 19. lis 2020, 15:35

Nechci zbytečně rýpat, ale skoro to vypadá, že se chcete vymlouvat na dodavatele střel. Je tak?

Totiž, toho dodavatele vybíral někdo cizí , nebo jste ho vybrali vy?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů