Prodejce/vyrobce streliva Getload



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#1 » stř 4. pro 2019, 17:08

Tak tu mame nove moznosti od firmy Getload v Letnanech, Praze.
http://www.getload.cz


Udelal jsem testera a rozhodl jsem se tam stavit, pokecat a koupit 90 kousku na zkousku.

Co jsem se dozvedel:
- ted s tim vsim zacali
- varky streliva za priznive ceny by mely byt trvale
- strelivo nedelaborujou, kupujou uz rozebrane, takze to defakto jen davaji dohromady s pouzitim modernich komponentu
- byla citit ochota a vzhledem k tomu, ze to jsou prvni varky, tak jsou vdecni za feedback a nemaji problem s vymenou/reklamaci, kdyby neco
- jedou na prumyslovych strojich
- chystaji brzo 9 mm
- celkove zatim dobry dojem z jednani a jestli vse vychytaji, tak to muze byt dobry zdroj nekorozivniho streliva za dobry peniz
- pry prachova navazka je mirnejsi nez u vojenskych, takze by to melo byt prijemnejsi strileni

Krabicku maji moc peknou :) Nejsem zadny odbornik na strelivo, spis dokazu posoudit tu krabicku vic :)
Presto moje poznatky k nabojum samotnym, ktere asi pak potvrdite na fotkach (nevim, jake jsou povolene odchylky):
- delka naboju se lisi, nektere strely jsou vic zastrcene, nektere min
- bylo znat, ze to proslo nejakou vlahou nebot jsou tam fleky, znamky koroze (ne u vsech, nektere jsou uplne vpohode)
- zapalky jsou taky ruzne hluboko, neni to uplne vse stejne
- kupodivu nemam od manipulace s nimi spinave ruce, naboje jsou ciste
- nabojnice maji ruzna cisla (nedohledaval jsem), takze pochazi z ruznych roku a tovaren

Strilet jsem s nimi jeste nebyl, ted jsem to terprv koupil. Tak uvidime az se dostanu, jak to bude.

Odkaz na fotky ZDE (koleckem mysi lze nazoomovat, fotky jsou ze zrcadlovky, kvalitni, velke, muzu dodat originaly):
https://photos.app.goo.gl/qnQHKxNzBFr7phNs7

u jedne jsem dal rovnou linku k posouzeni velikosti, jsou vybrany nahodne vzorky z te krabicky. Kdyby nekdo chtel vyfotit nejaky detail nebo tak, klidne dofotim, co je treba.

Takze co vy na to?



odouda
Příspěvky: 66

Příspěvek#2 » stř 4. pro 2019, 18:08

Kentaur Praha již nabízí 9mm Luger: https://www.kentaurzbrane.cz/naboj-getl ... -124g-tmj/
Zkoušel někdo?



Dandys
Příspěvky: 105

Příspěvek#3 » čtv 5. pro 2019, 08:12

Jsem zvědavý na něčí zkušenosti ze střelnice - jestli to přebíjí a "jak to léce, té kulke" ;)
Dejte vědět, pls.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#4 » pát 6. pro 2019, 14:27

Zde nadále jen zkušenosti s firmou Getload a jejich sortimentem.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#5 » čtv 16. led 2020, 12:20

Nábojnice vykupují za 0,7 Kč kus. Což se vyplatí leda s barelama ze střelnice.
Koupil jsem jednu krabičku 7,62x39 a snad ještě dnes zkusím.

Zatím je to v začátcích. Člověk se dostane až dovnitř k samotnýmu lisu, žádná účtenka a peníze vrací sympaťák z vlastní peněženky :D

V plánu prý je i .308 a .45.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#6 » čtv 16. led 2020, 16:35

90 ks 7,62x39 bez problémů a lítá trochu lépe než staří rumuni.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#7 » sob 8. úno 2020, 22:36

tak uz jsem se konecne dostal a katastrofa docela... pristi tyden za nima skocim s feedbackem. Snad nebudou mit problem vymenit (pry ne)

Skoro kazda rana slaba, coz resultovalo v doublefeedy, chyby pri vyhozu, zaseky apod. Proste se kver dostatecne nenatahl. Navic to fakt hnusne smrdi a i docela kouri, nevim, co to je za prach, ale takovej smrad jsem jeste necejtil, vetsinou mi strelnej prach voni. Tohle smrdelo i pri cisteni a jeste ted mi smrdej ruce.
Kamos to zkousel taky v 58ce, pak jeste jinej typek na strelnici taky v kose a dokonce jeden v Brenu a u vsech to samy - vsem se to zaseklo. Rana jak je slaba, tak je ale dost prijemna, neb to vubec nekope :)
Ale jako v prumeru skoro kazda rana zavada, z kosy jsem mel opakovacku :D Vyjimecne se povedlo dat dve za sebou. Fakt slaby rany.

Pridal jsem do svyho alba z tohohle tematu i fotky zavad + video zde: https://youtu.be/dMNhJ62JYa8



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#8 » sob 8. úno 2020, 23:02

No výborně, mně naštěstí neodpověděli na mail, tak jsem od nich nic nekoupil. A to jsem si původně plánoval, že prodám nasyslené Tuly a Maďary a koupím místo nich nekorozivní Getloady, ještě že jsem je nezačal prodávat. Může nějaký prach smrdět víc než ten čínský?



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#9 » sob 8. úno 2020, 23:15

no tohle smrdelo jak nejaky spaleny plast... jeste ted mi smrdej ruce. Ale byla to varka ze zacatku prosince 2019. Treba uz je to lepsi... nevim. Zastavim se tam a snad mi daj novou krabicku, tak za mesic zas pujdu nekdy cca.

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#10 » úte 11. úno 2020, 19:00

Ahoj chlapi,

ta slabá várka, jaký číslo LOT má krabička na sobě?

Dělali jsme první várku nábojů dle doporučení výrobce prachu a ukázalo se, že je skutečně hodně slabá. Nám v kontrolních zbraních sice cyklovala v pořádku a chodila i v některých půjčených kusech na střelnici, ale později se ukázalo, že v mnoha zbraních náboje necyklují. Bohužel. Várku jsme stáhli z prodeje a máme novou navážku, měřenou na tlakoměrnym zařízení, která funguje už perfektně.

Náboje, samozřejmě, vyměním, jak jsem slíbil.

ren píše:No výborně, mně naštěstí neodpověděli na mail, tak jsem od nich nic nekoupil. A to jsem si původně plánoval, že prodám nasyslené Tuly a Maďary a koupím místo nich nekorozivní Getloady, ještě že jsem je nezačal prodávat. Může nějaký prach smrdět víc než ten čínský?


Jáký mail? Odpovídám na všechny maily, co k nám chodí, ale je možný, že jsem něco přehlíd, za což se omlouvám.

V současnosti se střelci rádi vracejí pro další 7,62x39, což je pro mě známka, že náboje dobře fungují.

Samozřejmě jsme noví výrobci na trhu a potýkáme se se stejnými problémy, jako všichni, kdo s něčím začínají, ať už je to cokoliv. Naštěstí výrobní procesy už pomalu odlaďujeme k optimálním výkonům.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » úte 11. úno 2020, 20:12

loocas: Nějaké info jak to vypadá s .223 Rem? Díky

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#12 » úte 11. úno 2020, 20:57

Cemada píše:loocas: Nějaké info jak to vypadá s .223 Rem? Díky


Pokud vše půjde jak má (čekáme na dodávku strojního vybavení), tak v dubnu by měly být na pultu. Předpokládaná MOC 7,90,- Kč u nás na podnikovce v Letňanech.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » úte 11. úno 2020, 21:11

loocas píše:
Cemada píše:loocas: Nějaké info jak to vypadá s .223 Rem? Díky


Pokud vše půjde jak má (čekáme na dodávku strojního vybavení), tak v dubnu by měly být na pultu. Předpokládaná MOC 7,90,- Kč u nás na podnikovce v Letňanech.



Díky za info, to zní zajímavě. Držím palce ať se rozjede a vše vychytáte ;)



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#14 » úte 11. úno 2020, 22:13

A vy jste to napoprvé pustili mezi lid bez toho, aby to bylo bouchnuté na tlak? To jako lze?



Enrico1
Příspěvky: 1

Příspěvek#15 » stř 12. úno 2020, 07:47

Není nad to se dovědět, že nový výrobce "prémiového" střeliva pustí do oběhu něco na rychlo splacaného, neoveřeného a předpokládá že to je normální.. Měl jsem cukani je onehda koupit na test a jsem rád že jsem počkal. Kosu raději budu dál trápit levnou Čínou..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů