Prodejce/vyrobce streliva Getload



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#46 » čtv 4. čer 2020, 13:56

Prebijenky za 8,3, no pokud budou lepsi nez tovarni... (ale u 7,62 to tak samozrejme nebylo)



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#47 » čtv 4. čer 2020, 20:55

Mě ta cena taky přijde docela sebevědomá. Možná při většim odběru to bude lepší, ale za 8,30 Kč jsou teď už myslim i PMC Bronze a železný, ale nepřebíjený, Barnauly jsou kolem 7,- Kč.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#48 » čtv 4. čer 2020, 21:00

obecne cena neni lepsi (o moc ci vubec) nezv tovarni alternativy, kvalitu nevim

(Jako jo prebijenka muze byt lepsi jak tovarni, u puskovych bych rekl zvlast, ale do jake miry je to zase tim, ze je to naboj "na miru " zbrani.. )
Ale pokud by byl naboj stejny ci snad horsi jak tovarna(nepredpokladam pri te cene), tak za 8,30 -proc?

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#49 » ned 7. čer 2020, 13:53

Za nás jen dodám, že my neurčujeme maloobchodní ceny prodejcům.



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#50 » ned 7. čer 2020, 14:03

Jáka bude tedy MO cena u Vás??



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#51 » ned 7. čer 2020, 17:20

skagerak píše:Prebijenky za 8,3, no pokud budou lepsi nez tovarni... (ale u 7,62 to tak samozrejme nebylo)


Ano, něco o problémech se 7,62 tu už padlo, ale to bych považoval za “porodní bolesti” a přístup Getloadu s výměnou byl za 1.

Osobně jsem těch 7,62 zatím vystřílel 450 a neměl jsem jedinou závadu nebo problém. Když si navíc vezmu, že cena 7,62 od GL a je prakticky stejná, jako staré oCIPované vojenské zásoby z Číny, Bulharska, Rumunska, atd., tak vůbec nevidím důvod si do zbraně cpát staré korozivní střelivo. Když jsem GL přinesl na střelnici poprvé, tak se hned kamarádi střílející vojenské zbytky ptali co to mám, že to vůbec nesmrdí a téměř nekouří ;)

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#52 » ned 7. čer 2020, 18:45

Pauli píše:Jáka bude tedy MO cena u Vás??


MOC, zatím, není stanovena.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#53 » ned 14. čer 2020, 12:22

Tak stovku jsem si vzal na test ve kterém mám dalších 7 konkurentů. Zatím vystřeleno jen 20 ks, bez závady. Jen mě asi 3-4 překvapil kouř z oblasti závěru...asi ještě dohořívala trocha prachu při vytahování nábojnice po výtřelu, nevím.
Přesnost na 14,5" 1:7 byla 2,85 MOA včetně chyb mích začátečnických rukou (v sedě s bipodem, optika 4x, na 100 m).
Jsem zvědavý, jak to bude vypadat příště :-)

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#54 » stř 8. črc 2020, 19:17

Tak jsem v Letňanech ze zvědavosti koupil jednu stokusovou krabičku nábojů 9mm Luger Getload Training 124gr a testoval na 15 a 25m z pistole CZ75BD v porovnání s obdobnou produkcí z Vlašimi a ZVS v počtu 60 ks Getloadů a po padesáti kusech ostatních nábojů. Soustřel byl obdobný, jen ve třech případech byl u Getloadů slabší zvuk výstřelu a zásahy na spodní hraně klasického pistolového terče. Taky jsem si všimnul, že střely mají na povrchu lehce viditelné drobné deformace, ale to snad ničemu nevadí... Zda jsou tyto přebíjené náboje za 4,20 Kč pro někoho na tréning zajímavé, je každého věc. Pro mě není trochu vyšší cena tovární prvovýroby až tak podstatná při vystřílení cca necelých tří tisíc nábojů různých ráží ročně...
Din



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#55 » pon 10. srp 2020, 11:49

TL;DR: Kosa dobrý, 9mm špatný

7,62x39 v pohodě, smrdí jinak než random kusy z Beareky (=CIP Zelený sport), čištění zatim nemůžu posoudit, bo sem střílel obojí.
vz.58: přesnost a soustřel na 30 metrů (ha ha) subjektivně bez rozdílu oproti východu (Čína a Kyrgistán tušim), funkčnost zbraně 100 % (cca 40 výstřelů)

Na druhou stranu 9mm TFMJ dost tragédie. Při silnějším úchopu (!) mi zbraň (GP Q1S) závadovala skoro furt, subjektivně malý "bum" a soustřel oproti továrním SB na 10 metrů velký špatný. Během týdne se s nima zkusim domluvit, jestli to nebyla nějaká blbá šarže.

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#56 » pon 10. srp 2020, 16:33

mikky píše:TL;DR: Kosa dobrý, 9mm špatný

7,62x39 v pohodě, smrdí jinak než random kusy z Beareky (=CIP Zelený sport), čištění zatim nemůžu posoudit, bo sem střílel obojí.
vz.58: přesnost a soustřel na 30 metrů (ha ha) subjektivně bez rozdílu oproti východu (Čína a Kyrgistán tušim), funkčnost zbraně 100 % (cca 40 výstřelů)

Na druhou stranu 9mm TFMJ dost tragédie. Při silnějším úchopu (!) mi zbraň (GP Q1S) závadovala skoro furt, subjektivně malý "bum" a soustřel oproti továrním SB na 10 metrů velký špatný. Během týdne se s nima zkusim domluvit, jestli to nebyla nějaká blbá šarže.


Ty devítky, to byly komolý kužely nebo ogivály a jaká šarže? Mrknu se tady na to.

S GP jsme neměli zatim možnost testovat, bohužel, takže nedokážu posoudit, zda-li v týhle zbrani náboje budou fungovat nebo ne.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#57 » úte 11. srp 2020, 21:16

@loocas

Devítky jsou kužely TMJ TC "Training". LOT 2020/1, REMAN (jestli to něco znamená :) ), balení po 100.

Srovnání na 10m (nebo 15m, zapomněl jsem si to zapsat), vlevo Getload 124gr TMJ TC, vpravo S&B 115gr FMJ, zbraň GP Q1S, ruce moje :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#58 » stř 12. srp 2020, 00:24

Jo, a závady byly trojího druhu: většina byla špatně vyhozená nábojnice, zbytek byl vzpříčený náboj při nabíjení (opřený hranou kuželu střely o spodní hranu komory) a ve dvou případech se mi stalo, že zbraň zacyklika, nábojnici to vyhodilo, ale k přebití nedošlo - komora prostě zůstala prázdná.

Při pevném úchopu s oporou to závadilo asi v 80 % případů, při měkčím (běžném) úchopu zhruba v 1/3.

Je pravda, že Q1 má tvrdší vratnou pružinu, ale s žádným jiným střelivem se mi nic podobnýho nikdy nestalo.



Kazan
Příspěvky: 6

Příspěvek#59 » stř 12. srp 2020, 05:22

Já jsem koupil krabičku před nějakou dobou 124 TMJ u Kentaura v Praze, Cena 4,60 je za dané střelivo naprosto přemrštěná, ale byl jsem zvědavý. Ale ke zkušenosti: Hezká krabička, náboje uvnitř už tolik ne. Střely poťukané, našel jsem mezi ogivály i 2 kusy střel s plochou špičkou. Délky se poněkud rozcházely, nijak drasticky ale bylo to vidět i okem. Co se střelby týče vcelku to "šlo", měl jsem pár kusů co nepřebily pistoli a asi 2 nevyhozené nábojnice skříplé v okně. Předpokládám, že to bude tím, že každých několik ran, byla rána znatelně slabší, občas ale i znatelně silnější. Přesnost neposoudím, prostě jsem je vysypal do terče. Stříleno bylo ze staré CZ75 kompakt, která bezproblémů žere defacto cokoliv. Pro mě zkušenost že již nebrat, a z okolí (od dvou střelců) jsem neslyšel o nic lepší reakce... Takže nicmoc přebíjenka v ceně továrního, ale každému dle chuti..
PS: 7,62x39 do kosy jsem ale naopak slyšel že ok... Ale jen JPP, nemám ověřeno na své pušce..

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#60 » stř 12. srp 2020, 07:43

Vaše nevalné zkušenosti nás mrzí a, samozřejmě, makáme na tom, abychom dělali devítky co nejlepší.

Každá várka, kterou uděláme je o krok lepší a lepší, takže pevně věřím, že novější šarže vám už problémy dělat nebudou.

Doneste k nám na prodejnu v Letňanech zbytky nábojů, co vám nefungovaly a vyměníme vám je za nové, se kterými už určitě budete spokojeni.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů