Národní střelecké centrum

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#166 » pát 11. lis 2022, 12:47

Bohužel je velká škoda, že všichni co tento "chybný podnikatelský záměr" podporují a na které se pan Matějka odkazuje (Lex, ČMJ, různé firmy a sportovci) si tímto velmi silně poškozují jméno. Je škoda, že si to nedokážou prověřit, a nebo když se zjistí co je to zač, zavčasu dát ruce od toho pryč... Věřím, že tyto odkazy jsou záměrně účelové využíváni pro získání dalších platících... Tohle bude pro všechny strašná ostuda...

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#167 » pát 11. lis 2022, 13:24

V tomto pojetí je to fata morgana i s férovým investorem, megalomanský, od počátku nesmyslný projekt, nejsme ve vegas. Ze zedavosti jsem navštívíl i "luxusní" cz střelnice a zejí prázdnotou. Držitel ZP je rád, že našušní na střelivo a nemá zájem utrácet za předražené služby. Snad bych věřil formě nějakého Startupu, ale na to není není v česku mám obavu dostatek nadšenců. Držitelu je relativně dost, ale kolik z nich opravdu chodí pravidelně alespon 2x3x měsíčně ? Z pozice bank jsme vyvrhelové, moje banka má například nejraději fairtrade aktivity a zelené technologie. Makléř ČSOB mi odmítl nákup akcii zbojařských firem. Financování ze strany bank je tedy vyloučené, ze strany soukromých investorů zase poměrně rizikové. Nikdo neví jaké rstirikce bude EU nadále prosazovat. Ono stačí i jen téma olova. Pojmenovat podobný projekt LGBT sportovní centrum, tam bude s penězi všechno jinak a růžové klubové triko bych snad i nosil. Jistá nadsázka je snad patrná.
Snad jediné co mi dáva smysl je shánět finance na výrazné zmodernizování našich klubových střelnic. Bohužel předsedové tam sedí jesště z dob Svazarmu a nechtějí žádné velké změny.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#168 » pát 11. lis 2022, 13:48

Přesně. A ani blízkost DE hranic to nevytrhne.



pavelg
Příspěvky: 3054

Příspěvek#169 » pát 11. lis 2022, 14:08

Sobiho píše:Bohužel je velká škoda, že všichni co tento "chybný podnikatelský záměr" podporují a na které se pan Matějka odkazuje (Lex, ČMJ, různé firmy a sportovci) si tímto velmi silně poškozují jméno. Je škoda, že si to nedokážou prověřit, a nebo když se zjistí co je to zač, zavčasu dát ruce od toho pryč... Věřím, že tyto odkazy jsou záměrně účelové využíváni pro získání dalších platících... Tohle bude pro všechny strašná ostuda...


Ona je otázka, jak to kdo podporuje. Mě kdyby se zeptali na ulici, jestli podporuju myšlenku výstavby střelnice někde v prdeli 400km daleko, tak budu prostě neutrální bez ohledu na cokoliv s tím, že střelnic není moc a další se může místním hodit.
Ty pro-gun spolky předpokládám, že budou opatrně pozitivní, jakože myšlenka je fajn, a budou se vyhýbat komentářů ohedně toho frontmana, se kterým nemají ideální vztahy. O to víc úzkostlivě budou nekomentovat.

A on to bude presentovat jako podporu.

Jestli LEX neposlal prachy z kasy nebo nevyzýval členy k poslání peněz nebo někdo z vedení nehlásal, že on nebo LEX za to ručí (což se podle mě nedělo), tak bych je do toho vůbec nepletl.



kolemjdoucí
Příspěvky: 811

Příspěvek#170 » pát 11. lis 2022, 14:34

DesertEagle píše:Snad jediné co mi dáva smysl je shánět finance na výrazné zmodernizování našich klubových střelnic. Bohužel předsedové tam sedí jesště z dob Svazarmu a nechtějí žádné velké změny.


Spolek, který dal svépomocí dohromady rozumnou střelnici a je rád, že nějak zajistí její údržbu a mírnou evoluci, asi těžko půjde do nějakých velkolepých dotačních projektů. Finanční polštáře tam prostě nejsou.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#171 » pát 11. lis 2022, 14:42

Takovi predsedove maji svuj nazev : Svazarmosaurus. :D



pavelg
Příspěvky: 3054

Příspěvek#172 » pát 11. lis 2022, 15:03

Možná, že Svazarmosaurus byl prozíravý tím, že spolky nezadlužil u bank, které vystupují proti těmto aktivitám nepřátelsky. Nebo nesvázal spolek nějakými europodmínkami na čerpání dotací.
Obojí by mohlo představovat tržní či zákonné metody jak činnost zlikvidovat.
Místo toho mají stavy z dřevotřísky a v kanclu kamna, ale zase klid od zpoplatnění dluhu a kontrol z eurofondů a strachu z vrácení dotace pro nedodržení podmínek.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#173 » pát 11. lis 2022, 15:24

Pánové, ono když dojde na lámání chleba, je pak všechno jinak, pokud chce střelnice dál fungovat. Zadlužit se je ovšem cesta do pekla a žádná banka na cokoliv se zbraněmi stejně úvěr nedá. My měli to štěstí, že máme jako spolek poměrně širokou členskou základnu, která byla ochotná jak mezi sebou vybrat peníze, tak odpracovat tisíce brigádnických hodin na úpravě střelnice. I tak to stálo přes půl mega a ty hodiny samozřejmě nikde vyčíslené nejsou. Upozorňuji, že se jedná o nijak luxusní venkovní střelnici.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#174 » pát 11. lis 2022, 16:04

JirkaCV píše:Obávám se, že žádné stavební povolení na uvedený rozsah neexistuje. Ani územko. Jeho součástí je totiž zahájení stavby v daném termínu. A to nenastalo.

Nejspíš se pleteš. Před nějakým časem jsem měl nějaké řízení na místním stavebním úřadě v Lovosicích a tak jsem se taky ze zvědavosti zeptal na NSC a odpověď byla, že stavební formality pro NSC řešili a razítkovali.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#175 » pon 14. lis 2022, 21:32

JirkaCV píše:Myslím, že už dlouho nepodporuje. On kamarádí spíš s LL.


Koukni na FB LEXu... Bohužel si té podpory pan Matějka užívá veřejně...

Tohle bude strašná ostuda... V oboru dělám a ten projekt v současnosti není realizovatelný ani udržitelný. Tedy pokud to není "pračka" nebo snad "podvod".



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#176 » stř 14. pro 2022, 13:24

Zajímavé je, že někde to jde.
Třeba tady: https://nsc.nssa-nsca.org/facilities/
Obdivuhodné rozměry.
https://youtu.be/sZmKFI-Ra1g

Uživatelský avatar
SunWuKung
Příspěvky: 36

Příspěvek#177 » stř 14. pro 2022, 15:26

Sody: precti si na onech strankach NSSA-NSCA jejich Financial report - rocni prijmy $14mio atd ... jinej gang



supertramp
Příspěvky: 10

Příspěvek#178 » stř 14. pro 2022, 17:16

No ja bych spise uvital kdyby me narodni strelecke centrum podporilo v mem projektu strelby a poskytlo mi nejakou dotaci v podobe kvalitniho streliva a vycviku - bylo by dobre se obratit na EU - trebas pani Jourovou - davalo by mi smysl to udelat co nejdriv protoze jako vsechno zacina bejt kurevsky drahy.



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#179 » stř 14. pro 2022, 17:53

střílení není pro chudý lidi

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#180 » stř 14. pro 2022, 17:56

:) bohuzel pitomcu dostatek :(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů