Národní střelecké centrum



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#16 » stř 17. čer 2020, 09:55

Tak to ohledně averzi některých bank vůči podnikání v oboru zbraní je fakt.
EIB, na kterou se odkazují některé jiné banky (Oberbank, Raiffeisenbank) mají přímo v materiálech
"V úvahu připadají veškeré oblasti hospodářství, výjmkou jsou pouze: výroba zbraní a munice, vojenská výzbroj a výstroj, resp. infrastruktura pro armádu a policii, výstroj nebo infrastruktura, která omezuje lidská práva a svobodu jednotlivců, ..."

Jinak podobné bylo zmíněno už v tomto tématu:
http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?t=8595

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#17 » stř 17. čer 2020, 10:30

Bylo by to super, ale je to časově a finančně unreal. A o co víc by to bylo reálnější díky delší době dokončení o to nereálnější by to pak bylo finančně.
Dopadne to jako Sáblíkové hala. Bohužel.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#18 » stř 17. čer 2020, 10:38

Nevíme, kdo za tím stojí a jaké má plány, neřešme problémy, do kterých nemůžeme vidět.
Když to postaví za své, tak super, když ne, nedá se nic dělat.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#19 » stř 17. čer 2020, 11:11

pavelq : Nepleteš se. Na úvěry pro střeleckou činnost a jakýkoliv obchod se zbraněmi mají banky moratorium. Zdůvodňují to ovšem rizikovostí. Jinak by to byla diskriminace. :lol:



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#20 » čtv 18. čer 2020, 10:30

Že by něco čerpali jsem nenašel. Na druhou stranu, (a nerad bych jim křivdil), mě nenapadá jiný důvod, proč ke střelnici přidávat "Národní muzeum českých konstruktérů zbraní" než ten, aby vyhověli nějakému dotačnímu titulu.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#21 » čtv 18. čer 2020, 15:37

Právě proto, že nečerpá a je principielně proti tomu, tak by to muselo být bez dotace. Úvěr na to taky nedostane, takže zbývá "soukromý investor cash" .... to jsem fakt zvědav na objekt s vybavením v takové velikosti ....



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#22 » pát 19. čer 2020, 08:02

Já myslím že to muzeum v rámci areálu je supr věc. Když jede člověk z větší dálky tak to rád zkombinuje i s návštěvou "kulrůry", žeáno. Myslím, že většina střelců je zároveň fandy zbraní jako takových a nemalá část z nich se na zajímavé kousky rádo koukne.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#23 » pát 19. čer 2020, 11:47

Presne. Je doba komplexnich zazitku. Akce na cely den. Prijedu, rozkoukam se. Projdu museum, dam si kafe a dortik, neco nastrilim, osaham novej kver v prodejne, klidne si i zaposiluju, dam si saunu. :)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#24 » pát 19. čer 2020, 11:59

A taky se to lip “prodava” v ramci propagace, tj. ze to neni jen “zla strelnice”.

btw...strelnice (kryta, nekryta a k tomu kram s kverama a strelivem) a fitko dohromady na jednom miste, to je presne, co bych poridil, vyhrat Eurojackpot...a mozna by si to casem i na sebe vydelalo

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#25 » ned 20. zář 2020, 07:48




Kozel
Příspěvky: 64

Příspěvek#26 » ned 20. zář 2020, 09:42

Bylo by to fajn, kdyby se to postavilo. Samozřejmě hlavní cílová skupina je jasná, firemní akce, zážitková střelba, cizinci - hlavně Němci, z Drážďan to je kousek , státní správa. Muzeum zbraní proč ne, máme být na co hrdí.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#27 » ned 20. zář 2020, 20:55

PR dobré, ale do hlíny pořád ještě nekopli. Jak to chtějí do 2021 stihnout?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#28 » pon 21. zář 2020, 06:16

Nestihnou. Svedou to na COVID. Ale třeba časem :)



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#29 » pon 21. zář 2020, 07:13

Mě se líbí, že jsou to optimisté. 26.6. píšou, že příští týden zahajují stavební řízení, 28.7. píšou, že mají hotovou dokumentaci pro stavební řízení. Délka stavebního řízení je u nás v průměru 246 dni, v tomhle případě to bude určitě víc. Tak to budou muset pořádně zamakat.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#30 » pon 21. zář 2020, 10:43

Mne to zajímá, tak se příležitostně optám na místním stavebním úřadu, jak si ta věc stojí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů