Thorac vs hardtask



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#1 » sob 17. črc 2021, 20:10

Ahoj, koukám po střeleckém kurzu a našel jsem hardtask a thorac. Byl jste někdo na obouch? Co mám zvolit? Já už jsem byl na dynamic pistol 1 u hardtask, ale maji tam celkem velké ceny za propůjčení zbraně. Chtěl bych se naučit ze sniperky. Co by jste zvolili? Znáte jiné?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#2 » sob 17. črc 2021, 22:31




oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#3 » pon 19. črc 2021, 08:37

Aegis je super, ale sniperku urcite nedelaji. Pusky ano, a dobre, ale nic nad 100m.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#4 » pon 19. črc 2021, 09:59

Mnoo bez vlastní zbrane je to slozitejsi. Je otazka co pro tebe je "sniperka" a co "naucit se s ní".

Možná bych nejdřív zkusil nějakýho myslivce, aby ti pucil kulovnici, nekde na strelnici kolem 300m. Pokud te to neodradi, tak se jit podivat na nejaky zavod. Snipercup třeba. https://www.crz.cz/zavody/czech-sniper-cup/ 7.8 nejblizsi zavod. Koukej co lidi maj a jak strilej. Kdyz nebudes moc otravnej, tak si snima i popovidej.

Nastuduj teorii. treba tady https://www.gtac.cz/clanky/o-zakladech-balistiky/

No a pak si bud už poridis svuj set, kterej stejne nebude ten pravej a budes tak jako vsichni ruzne menit a upravovat a nebo se treba zrovna s Martinem Šlaichertem domluv, zda ti neco na vyzkouseni pučí.

BTW: na Placích myslím, taky něco na půjčení maj.

Každopádně to vyjde na statisice. Takže možná 1200-2200 za pujceni u HT nebude zas tolik .)



ondrush
Příspěvky: 287

Příspěvek#5 » pon 19. črc 2021, 10:43

ja by som teda hlavne vynechal ten krok s myslivcom. jakozto clovek, ktory po par rokoch strelby prisiel medzi myslivcov a spravil si lovecky listok, by take stretnutie novopecenemu strelcovi skor bralo iluzie a mohlo ho od strelby uplne odradit.
S porovnanim jednotlivych skol poradit nemozem. Co poradit mozem, tak proste vyskusat tych kurzov viacero, kazda nauci nieco ine, nejaky zaver si z toho spravit sam. Cena za pujceni zbrane moze byt vysoka, ale aspon sa hned na provom kurze oboznamis s tym, co je pre danu oblast dolezite a nasledne mozes spravit fundovanejsi nakup, napriklad aj tym, ze odfiltrujes zbytocnosti ktore nepotrebujes a zvolis optiku s tebe vyhovujucou osnovou bez toho, aby si kupoval nadvakrat. V tom sa ti potom uz cena za pujceni moze stratit

Uživatelský avatar
Harmitsch
Příspěvky: 81

Příspěvek#6 » pon 19. črc 2021, 11:07

ondrush> Na sniper kurzy zkus třeba GTac.cz
_____
edit - pardon, nevšimnul jsem si, že Blacky už Martina zmiňoval :( . Poprosím admina o smazání (je-li možno)



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#7 » pon 19. črc 2021, 11:19

Ještě otázka mimo... můžou z odstřelovací pušky střílet i lidé s dioptrickými brýlemi?

Uživatelský avatar
Harmitsch
Příspěvky: 81

Příspěvek#8 » pon 19. črc 2021, 11:44

Proč by ne. Rozhodující je, jak si srovnáš optické osy brýlí a optiky. Pokud máš "malé dioptrie", tak optiky mohou mít korekci. Lepší jsou ale kontaktní čočky.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#9 » pon 19. črc 2021, 12:26

Přesně tak. Jak koukáš do dalekohledu na vyhlídkách, nebo nějakého vycházkového kukru? Je to uplne stejný. Prostě si na své oči (brýle, čočky) nastavíš optiku. Třeba zjistíš, že nemusíš brýle mít. Je to logicky trošku "otravný" ,ale žádná překážka.



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#10 » pon 19. črc 2021, 15:45

kolombo píše:Aegis http://www.aegisteam.cz/

Aktuálně tam nic nemaji



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#11 » pon 19. črc 2021, 15:46

znáte ještě jiné kde bych se naučil z pistole? krom thorac, HT a aegis?



permonikostrava
Příspěvky: 238

Příspěvek#12 » pon 19. črc 2021, 16:10

Nepotřebuješ žádný kurz . Peníze místo do kurzu vlož do nákupu munice a střílej a střílej . Pokud nejsi úplné dřevo , tak výsledky se dostaví rychle:)

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#13 » pon 19. črc 2021, 16:24

různě kvalitních kurzů jsou mraky... otázka je, co vlastně hledáš (Aegis mívá jen pár termínů ročně, takže chápu, že dostat se tam není snadné, ale HT má kapacitu poměrně značnou - co je to, co Ti nevyhovuje?) ...jakože když to upřesníš, snáze Ti bude pomoci = původně jsi naťuknul cenu, tj. jde o to, že hledáš někoho levnějšího? nebo chceš jen seznam provozovatelů kurzů?



R4mb0
Příspěvky: 46

Příspěvek#14 » pon 19. črc 2021, 16:35

permonikostrava píše:Nepotřebuješ žádný kurz . Peníze místo do kurzu vlož do nákupu munice a střílej a střílej . Pokud nejsi úplné dřevo , tak výsledky se dostaví rychle:)


Ja myslim, ze na kurzech se uci vic, nez stat na miste a strilet do kolecka na papiru.

Byl jsem na Hardtask pistole (ten zakladni) a nelituji. Vlastne mi pote prisla cena nevysoka.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#15 » pon 19. črc 2021, 16:37

permonikostrava píše:Nepotřebuješ žádný kurz . Peníze místo do kurzu vlož do nákupu munice a střílej a střílej . Pokud nejsi úplné dřevo , tak výsledky se dostaví rychle:)


Pokud si zafixuje špatné návyky, tak nedostaví. Jde o to, aby na tebe někdo koukal a opravil to, co neděláš dobře.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti