Opticsplanet - doruceni do CZ



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#1 » sob 7. srp 2021, 10:41

Ahoj,
Chtel jsem se zeptat, zda ma nekdo z Vas zkusenosti s timto US obchodem a objednavkou + dorucenim do CR.
Mam tam vyhlidnute pojistky a kovova miridla, ktera ani pres Brownells nejsou k dispozici.

Chapu, ze nad urcitou castku hudu muset platit DPH + clo.
Pokud tedy i s timto mate nekdo zkusenosti, rad si o tom prectu.

Nejde mi o objednavani hlavnich casti zbrani ci veci nepovolenych k vyvozu mimo US.

Dekuji za pripadne zkusenosti.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#2 » sob 7. srp 2021, 17:35

Drahý poštovný a někdy nepošlou s odkazem na omezení exportu ani věci, který nemají explicitně označený jako nepovolený k vývozu - objednávku zruší a peníze vrátí.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#3 » ned 8. srp 2021, 05:34

Tak dva roky zpět jsem od nich bral CTC laser grip. Než odeslali zásilku tak asi tři dny komunikace a čekání na jejich právní posouzení exportu. Doprava není nejlevnější plus clo. Ale střenky byly zrovna v akci, tak se to vyplatilo.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#4 » sob 5. bře 2022, 15:42

Má někdo zkušenost z posledního roku? Přesun z ITARu pod EAR proběhl už před dvěma lety... ale třeba se něco změnilo.
Z objednávky mi nejprve vyškrtali zboží u kterého "výrobce zakázal export mimo USA" a následně mi zrušili celou zbylou objednávku s tím, že nejsou schopni vyřízení licence pro export.

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#5 » ned 6. bře 2022, 07:19

Nevoz to napřímo. Objednej to přes někoho, kdo má místní adresu. Např. shipexus.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#6 » ned 6. bře 2022, 10:13

Shioexus nic nedoveze. Uz jsou moc opatrni. Jednou jsem mel objednane strely, vsechno bylo v pohode, napsali mi, ze si overili, zda to muzou exportovat, jen abych zmenil dopravu na namorni, protoze kvuli vaze by se letecka doprava prodrazila. Na strely jsem spechal, tak jsem objednavku zrusil, koupil v EU. Po nejake dobe jsem chtel znovu objednat ty same strely a bylo mi odepsano, ze tohle exportovat nemuzou. A pokud na strance eshopu sviti napis jako krava, ze zbozi se nesmi posilat mimo USA, tak tim tuplem to Shipexus nedoveze. Ted mi stornovali objednavku na Timney spoust pro CZ 457 a to jsem peclive vybral eshop, kde nebyly zadne poznamky o zakazanem, nebo omezenem vyvozu.

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#7 » ned 6. bře 2022, 10:47

Hm.Puvodni dotaz znel na dovoz veci, u nichz neni omezen vyvoz z USA. Takze moje doporuceni plati. Mimochodem dovoz strel z USA je velka financni odvaha, kdyz vidim co to stoji treba z Rakouska.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#8 » ned 6. bře 2022, 18:44

No hlavně jde o to, jestli je ten eshop jen přehnaně horlivý/opatrný, nebo jde skutečně o zboží, které se nedá vyvážet. V tom druhém případě, hledání někoho, kdo to pošle, je koledovaním si o průšvih.



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#9 » čtv 20. črc 2023, 10:18

Chtěl jsem na Opticsplanet objednat spoušť, mají napsáno, že může podléhat zákazu vývozu, tak jsem jim poslal dotaz, zda konkrétně toto zboží tedy podléhá zákazu nebo ne. Odepsali mi, že mám udělat objednávku a oni to posoudí. No to je jak u bláznů. Jednou mi takto zrušili objednávku z Německa přes ebay a přišlo mi na účet o 10% míň...



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#10 » čtv 20. črc 2023, 19:48

AntonŠpelec: spoušť nepodléhá zákazu, ale vývozním regulacím, které lze v pohodě splnit, ale je potřeba součinnost obchodu. Vzhledem k tomu, že se většina US e-shopů s tím drbat nechce, tak si dovedu představit, že ti klidně řeknou, že to zákazu podléhá.
Na druhou stranu, pokud ti to takhle šalamounsky nabídli, tak možná způsob najdou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů