Střelnice v Kladně

Uživatelský avatar
pityx
Příspěvky: 18

Příspěvek#76 » pát 13. srp 2021, 12:12

Jsem kladeňák, zavření Libušína mě velmi mrzelo. O Haldě mluvit nebudu. Těšil jsem se na otevření Sítné. Po otevření zašel ihned vyzkoušet a je velká škoda absence pojezdů. Když už si majitel dal tu práci s vyběháním všech povolení, udělal rekonstrukci prostoru, dotáhl zázemí, nechápu proč nedotáhl do finále střeliště. Vždyť přidělat na strop konstrukci pro pojezd, 5 motoru a lanový pojezd přeci není investice mnoha sta tisíců, ale přitáhne jistě mnoho střelců. Držím střelnici palce ať to dotáhne do finále a jistě si tím zajistí i podstatně větší střeleckou základnu.



Grows
Příspěvky: 4

Příspěvek#77 » ned 22. srp 2021, 19:47

Drobný update, je to dost o správci, minulý týden tu byl pán, který nás nenechal ani dát nadrcnutou pistoli do pouzdra. Jako chápu, že mu může vadit běhání po střelišti, ale tohle mi přišlo už trochu moc, když to spousta lidí takhle běžně nosí.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#78 » ned 22. srp 2021, 21:25

To není o správci, to je o provozním řádu střelnice. A toto mají povolené "možná" ozbrojené složky, ale ve většině případů je možné mít náboj v komoře pouze za podmínky vodorovného směřování ve správném azimutu na terč. Takže klasické tasení na pípnutí s nábojem v komoře není většinou dovoleno.
Že se to běžně praktikuje, tak je věc druhá, ale v případě průseru to jde za správcem ...

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#79 » pon 23. srp 2021, 15:25

Přiznám se že jsem nikdy nebyl na střelnici co by zakazovala náboj v komoře daný do pouzdra, kor když mám SAO pistoli s pojistkou



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#80 » pon 23. srp 2021, 17:48

Pošli mi do PM prosím jejich provozní řády. V nich je uvedený povolený způsob střelby a zatím na žádné střelnici, co jsem byl (cca. 7) nebylo nic jiného než vodorovně zbraň ... Možné výjimky měli vojáci a policajti ... Na jedné střelnici jsme měnili provozní řád, ale tuto možnost střelby, ač jsme ji chtěli, tak to tam balistik nedal ... Tak ať mám inspiračku pro další změnu (či výměnu balistika).

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#81 » úte 24. srp 2021, 14:04

Tak to by logicky vylučovalo pořádání jakýkoliv dynamických závodů, a vzhledem k tomu že jezdím jen na dynamický soutěže a byl jsem už na fakt hodně střelnic(by oko tak 15+) tak to tak horký nebude. Ale je jasný, že ne všude s tím budou OK, předem se vždycky zeptám co tam chci páchat a zda je to OK, když ne jdu dál. Provozní řád jsem naposled četl na Magnumu a to jen protože jsem tam dělal kdysi zkoušky :D



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#82 » úte 24. srp 2021, 19:48

Takže vlastně ani nevíš, jestli to provozní řád povoluje. A ten na Magnumu to povoluje nebo ne?

Však jsem také psal, že se to běžně praktikuje, že se střílí jak se střílí a ne zrovna vždy to sedí s provozním řádem. Zejména pohyblivá palebná čára atd. Leckde se začteš do řádu a zjistíš, že s tou puškou ani nesmíš vylézt ze stavu, natož pobíhat po ploše atd. A pak je to na konkrétním správci, co si lajzne porušit a co ne. Proto furt hledám oficiální provozní řád, který toto má povolené a ne jenom pro ozbrojené složky.



Grows
Příspěvky: 4

Příspěvek#83 » stř 25. srp 2021, 23:20

Aha, tak sorry, to je spíš moje neznalost. Nenapadlo mě, ze by to byl problém, když si vezmu, kolik nosí lidí s nábojem v komoře, aspoň soudě dle diskuzí zde, že jde o něco nestandardního, ale pravda je, že pokud to v případě průseru odnese správce, tak to smysl dává.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#84 » čtv 26. srp 2021, 23:56

Ano, je to problém, proto zatím marně sháním provozní řád, ve kterém je to ošetřeno tak, jak bychom to chtěli střílet a jak se to samozřejmě střílí, když někdo přivře oči.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#85 » pát 27. srp 2021, 08:42

No, na Triggeru v Brně mají
střelba ve stoje s tasením zbraně z pouzdra je možná po jejím schválení instruktorem;

a
střelba v různých pozicích a za pohybu s tasením zbraně z pouzdra je možná po jejím předvedení instruktoru střelby a po jeho schválení

to by mohlo být ono.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#86 » pát 27. srp 2021, 08:47

A holt nadrcnout a do pouzdra, jak nosíš, až za branou střelnice. :( (trošku kravina, ale je jasný proč). Bohužel.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#87 » pát 27. srp 2021, 12:53

To odkazované ještě neznamená, že to tasíš z pouzdra s nábojem v komoře. Z dostupných informací u nich na webu (nemají tam kompletní provozní řád, jen výpis z něho) to vůbec není zřejmé, že je to povolené.
aTome, máš to někde komplet prosím? Myslím ale, že už by to bylo na extra thread, ať to tu neprasíme Kladnu :)

Dal jsem to zde:
viewtopic.php?f=57&t=13621



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#88 » úte 7. zář 2021, 20:08

V Kladně na sitne jsem se byl i víkendu podívat a celkem se mi tam líbilo. Má to ještě dětské mouchy (jenom jeden pojezd), ale už se těším na další návštěvu.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#89 » čtv 13. led 2022, 15:48

Dneska jsem se byl zase podivat na Sitne a byl jsem prijemne prekvapen, ze pojezdy uz maji na vsech stavech...

Uživatelský avatar
ErikCartmen
Příspěvky: 54

Příspěvek#90 » čtv 13. led 2022, 16:51

Ahoj, byl jsem na Sítné po svátkách s klukem a musím potvrdit, že se jedná o velice příjemnou střelnici. Starší správce pohodář, velká spokojenost.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů