střelnice: Velvary



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#16 » čtv 27. črc 2017, 22:08

S SA-58 jsme tam byli několikrát (8-10x?) a žádný trable nikdy nebyly.

Jediný požadavek "velitele" vždy zněl, aby se střílelo vsedě s oporou o stolek a nepálilo se jak při šturmu na Dukle, což samozřejmě nebyl problém respektovat.

Ale už je to naposledy cca rok zpátky a třeba se tam mezitím změnila pravidla, nevím ..



vrbodol
Příspěvky: 13

Příspěvek#17 » pon 31. črc 2017, 16:30

Tak to mi příjde dost úchylný,jako kdyby mě někdo nutil z pistole střílet jen jednou rukou bez opory,ještě tak beru to kropení,ale přijet někam a muset střílet jen v sedě???Tak to by asi nebyla střelnice pro mě.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#18 » pon 31. črc 2017, 16:47

vrbodol : Pokud by při střelbě ve stoje hrozilo nebezpečí odrazu střely mimo střelnici, je omezení zcela pochopitelné a dost zásadní. Správce je tam prostě od toho, když už to nedojde samotným střelcům. Takže určitě ne úchylka na jeho místě. Pan Mareš má svoje zásady ale jinak je dost v pohodě. Ono je to i o zkušenostech a těch má dost.



vrbodol
Příspěvky: 13

Příspěvek#19 » stř 2. srp 2017, 15:09

OK.Odraz beru,ale přesto se jedná o hodně nestandartní situaci a já bych očekával na stránkách provozovatele alespon upozornění typu střelba z dlouhý pouze v sedě (vleže,vkleče?) ne ve stoje.Protože já osobně když si jedu zastřílet ,tak pálim ze všech poloh,pokud je možno si zaběhat na ploše ,tak i z plochy.A přijet někam střílet a říct mi pane musíte sedět pouze za stolečkem,tak se otočim a jedu domů.



Caha
Příspěvky: 9

Příspěvek#20 » stř 2. srp 2017, 15:41

Máš to chlapče dost složité, ale podmínky jsou prostě dané. Já po včerejších střelbách opět jednoznačně palec nahoru!



vrbodol
Příspěvky: 13

Příspěvek#21 » čtv 3. srp 2017, 20:11

Ale nemám.Prostě by to holt nebyla střelnice pro mě.Jestli někoho baví střílet v sedě opřenej o stoleček jeho věc.Já to mám rád holt trochu akčnější.Takže jestli dobře chápu střelnice má 2 střeliště- kratší pistolové ,kde se může střílet ze všech poloh a dlouhé puškové ,kde se střílí jen v leže nebo u stolečku.



petero
Příspěvky: 43

Příspěvek#22 » úte 8. srp 2017, 12:20

Je tam i možnost střílet na dlouhé ve stoje. Z brokny, malorážky a pušek všech možných revolverových ráží (u mě Marlin 44 rem.mag.) na jakoukoliv vzdálenost. U klasických puškových ráží múžeš střílet ve stoje až, tuším, od 125 m dále, ideálně na terč přímo pod kopcem na 150ce. Myslím, že si na to nechal vypracovat nějakou balistickou studii. Stejně tak se nesmí střílet přímo z plochy, ani kdybys tam byl sám.
To je zase kvůli hluku. Pokud se nestřílí pod stříškou, zvuk se nese podstatně dále a silněji a střelnice je opravdu téměř ve vesnici. Ať už je Karel jakej chce (a za mě tedy v pohodě), všemožně se snaží eliminovat už v zárodku veškerý možný průsery a jejich případný následky. Ať už ze strany policie nebo třeba hygieny kvůli nadměrnýmu hluku. Jedná se o jeho koníček a hlavně živobytí, tak se asi ani nemůžeme moc divit. Na druhou stranu chápu, že ne každému jeho pravidla vyhovují, ale zároveň má každý volbu tam buď jezdit nebo ne.



ossan81
Příspěvky: 75

Příspěvek#23 » úte 2. črc 2019, 22:28

Ono je obtížné definovat "akční" střelbu. Já byl ve Velvarech sprdnut za nácvik dvojstřelu z pistole (žádný rychlý sled, prostě rána DA, hned po ní SA a pauza)... A tak už tam nepojedu, ačkoliv je mi to líto. Střelnice je to jinak moc pěkná.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#24 » úte 23. črc 2019, 12:00

Zdar,, je to prostě spíše ,,mířenkářská ,,střelnice a s tím tam člověk jede. Mám pocit ,že majitel střelnice zvolil rozumnou variantu/nechce pravděpodobně řešit stížnosti na hluk od stěžovatel ů ,co mají raději ,,příjemný,,zvuk motorové kosy na trávu,cirkulárky a podobného zahradního nářadíčka, než kosy z CZUB... :lol:(nechci nikoho osočovat, že si stěžuje na hluk, pouze dedukuj i z nemožnosti střílet z plochy,ale jen z boxů 8-) Lépe provozovat otevřenou ,,mířenkářskou,, střelnici ,než zavřenou střelnici ;)



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#25 » úte 23. črc 2019, 15:50

Velvary mají první obydlené baráky prakticky hned za p.delí, takže pokud máte někdo potřebu akčnit, tak tam prostě nejezděte. Když vám jde o střelbu na přesnost, tak si to tam užijete. Vstoje lze také, ale je trochu o tom, že Mareš chce nejdřív vidět, že nejste joudové, co to pošlou odrazem od země za val, když střílíte vstoje, nebo rovnou přes val, když střílíte vleže. Když dojde k názoru, že nevyrobíte průser, tak si klidně vstoje - vsedě - vkleče - vleže zastřílíte. Takhle mu to funguje, o klienty nouzi nemá a zřejmě snad ani s městem, když to není zavřené.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#26 » úte 23. črc 2019, 17:59

Ano, pravidla tam jsou docela přísný, ale zase co je třeba zmínit je fakt, že je to opravdu láce (130 Kč/hodina) a za střílení na 150M metrů, případně pistolovou s pojezdem, je to prostě luxus.

Ta lokalita my upřímně přišla doslova šílená, značka konec Velvar a hned u hlavní silnice je střelnice. Ale je fakt, že sem zatim snad líp fungující zvukový bariéry nikde neviděl.

Kdo chce víc "akční střelnici", za mě můžu doporučit Libušín (Kladno). Jo, je to trochu jinde...



rickey
Příspěvky: 1

Příspěvek#27 » sob 7. led 2023, 19:29

Jako láce mi to tedy moc nepřijde, vzal jsem tam kamaráda, vyzkoušet pušku a za 3h jsme zaplatili 1500czk :?



JirkaCV
Příspěvky: 1519

Příspěvek#28 » sob 7. led 2023, 19:55

250/h x 2 lidi x 3 hodiny = 1500. Připadá vám to pořád moc?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů