Střelnice - Praha



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#46 » pát 27. zář 2013, 19:22

V Kapslovně mají majitelé 858ček utrum (díky <píp>, kteří nepochopili, od čeho jsou mířidla). Znáte nějakou střelnici V Praze nebo v blízkém okolí, kde není ban na 858čku?

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#47 » pát 27. zář 2013, 19:41

V Kapslovně se s tím smí střílet, ale jen s podpěrou, ne?



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#48 » pát 27. zář 2013, 19:52

Bejvávalo. Od teď (posledně jsem tam byl asi v červnu a ještě to šlo - Otta mě nechal bez opory, ten druhej pouze s oporou). Posledně tam měl dva dementy v jeden den hned po sobě - prostřelili oba pojezdové lanko a ještě strop pár metru od stavu. Jeden dement to držel jak Rambo ve filmu a druhej mačkal rychle za sebou tak, že si nevšiml, že střílí do stropu hned nad sebe. Tak se naštval a zatrhnul nám to všem. Zkoušel jsem vyjednat "povolenky", ale bez úspěchu.

Uživatelský avatar
vovec
Příspěvky: 109

Příspěvek#49 » pát 27. zář 2013, 20:50

Nevím, asi bych doporučil Haldu ve Vinařicích nebo Velvary - ale oboje je to už dost daleko za Prahou ...

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#50 » sob 28. zář 2013, 11:05

Čekal jsem, kdy se to tu objeví... Té debatě jsem byl přítomen a tuším, že pan Otto konkrétně zmínil Vinařice i tu druhou kladenskou venkovní střelnici, že to tam rovněž zatrhli. Holt, smiřme se s tím, že i mezi střelci se vyskytují idioti, jako ve všech zájmových skupinách (sportovci, muzikanti, výtvarníci...) :evil:



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#51 » sob 28. zář 2013, 12:42

V tom případě je mi kosa k ničemu, když z ní nemůžu nikde střílet. Ještě je střelnice v tubusu metra B Rajská Zahrada - 150m na 1 hodinu za 2000 (opravdu jsou tam 3 nuly). Asi bych si výměnou 858čky za nějaký AK klon nepomohl - ti idioti to udělají taky a bude ban i na tyto zbraně. Ještě tam (kapslovna) nepouští lidi ses střelivem 7,62x39, kde mu magnet chytne střelu (a nezajímá ho, zda je to tím, že je tam ocelové jádro, jádro z měkké oceli nebo ocelový plášť s olověným jádrem). Takže tam se střílí jen loveckými SBčky, tuším 11kč za kus. To je kvůli návštěvě policie.
Jedině Velvary nebo Čelákovice (snad to tam taky nezatrhli).

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#52 » sob 28. zář 2013, 13:08

Rajská zahrada bohužel není určená pro normální smrtelníky. Lidi si tam nechodí jen tak zastřílet, ale většinou spíš jen koupit zbraň nebo se zúčastnit nějakého střeleckého kurzu. Jinak je to střelnice, kde spíš trénují vojáci a policajti. Servis a jednání naprosto ok (pro výběr zbraně nebo absolvování přípravného kurzu vřele doporučuji), ale jít si tam zastřílet je opravdu cenově pro většinu střelců nedostupné. Je to škoda, z domova bych tam byl pěšky za 10 minut. :(

Uživatelský avatar
vovec
Příspěvky: 109

Příspěvek#53 » sob 28. zář 2013, 16:55

Nevím, před týdnem jsem byl ve Vinařicích na Haldě střílet sice v rámci komerční akce, ale běžně se tam střílí nejen z kosy ale i mosiny, nebo HS 50 (.50 BMG) ...

(edit: jo ale vzpomínám, že jsme se tam bavili na téma nepříliš dobře samonabíjecího špagina a bylo mi sděleno, že full auto se tam nesmí...)

Jo otázka jiná jest, zda tam s tím pustí i jednotlivce mimo organizovanou skupinu ... (bude to ale asi o dohodě, neb tam mimo tuto akci na vedlejších stavech střílel někdo s poladěnou kosou s optikou ...)

No a jinak na stránkách Velvarské střelnice:
Střelba:
Střelba do 25 metrů na 6 pojízdných terčích pro krátké zbraně.
Střelba do 150 metrů z ostatních střeleckých stanovišt. Krátké i dlouhé zbraně.
Dlouhé zbraně bez omezení ráže.

Terče:
Standardní, poppery a gongy. Pro ráži .22 (krátké i dlouhé) kovové siluety.

Střelba z:
Na střelnici můžete střílet z pistolí a revolverů.
Veškeré perkusní a křesadlové zbraně.
Malorážky krátké i dlouhé.
Brokovnice na pevné i padací terče.
Velkorážné pušky bez omezení ráže.
Z ostatních zbraní můžete střílet po dohodě.

I zde je otázka zda to není jen neaktualizované ...

Chápu, že tunelovky pod hlavním městem tyhle zbraně nechtějí, ale osobně nevidím za Prahou velký problém, snad jen kvůli hluku, ale když se dodrží podmínky konkrétních střelnic nevidím zásadní problém...



atrei007
Příspěvky: 1

Příspěvek#54 » stř 8. pro 2021, 10:55

Ještě k původnímu tématu, pokud by to někoho zajímalo, tak v Praze na střelnici Range Shooting Prague je možné dělat přípravy za ZP. Je to v centru na IP Pavlova. Individuálka stojí 3000Kč, skupinová lekce 1500 kč.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#55 » stř 8. pro 2021, 19:35

atrei007: Dá se na té střelnici také střílet normálně? Bez balíčků, jen si pronajmout stav? Z webu se mi to nepodařilo zjistit. Zajímala by mne hlavně ta venkovní střelnice.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#56 » stř 8. pro 2021, 23:22

Taky jsem to dneska z odkazů čuchal, ale nenašel jsem to na tom jejich webu.

Vzhledem k údajům "až 500m" a "cca 40min od Prahy" soudím, že jde o Placy.
Ale to je jen moje domněnka...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#57 » čtv 9. pro 2021, 09:28

Ta Range Shooting Prague je v Lublaňské ulici č. 23, zkoušel jsem tam volat, ale nikdo to nebere a automat komunikuje v angličtině, tak jsou asi zavedeni na zahraniční klientelu...
Chtěl jsem se jich zeptat, zda je na té kryté možnost střílet z brokovnice jednotnou střelou, pokud vím, tak v Prague Armory to možné je...

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#58 » ned 1. kvě 2022, 15:35

V Praze delší dobu chodím do Prague Armory, neb permice z FKSP z práce mě tolik nebolí. Ale dneska jsem si všiml, že mají nově 300 kč příplatek za půlhodinovou střelbu černoprachem. Takže dám 300 za střelbu + dalších 300 za černoprach za těch pár ran. :-) Občas křesadlici vytáhnu, takže tohle je pro mě už asi deal breaker a budu chodit jinam. Chápu orientaci na zisk, nejsou charita, ale za ty roky jsem tam nepotkal kromě sebe jiného občasného černopracháče.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#59 » ned 1. kvě 2022, 17:24

S černoprachem se chodí na Magnum, ne? PA má smysl hlavně pro rychlou střelbou a dlouhé samonabíječky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů