G43 9 mm Luger

Glock a spol.


Turtlosh
Příspěvky: 4

Příspěvek#466 » pon 10. kvě 2021, 14:15

Rozdíl mezi zásobníky 33388-01 a 33388-02.

Měl jsem pocit, že to tady už někdo nakousl, ale nemůžu to dohledat (možná to bylo na nějakém cizojazyčném fóru, nevím). Posílám své poznatky:
Zásobníky, co byly u zbraně při koupi jsou značené 33388-01. Ty jsou ok. Teď jsem si koupil další, a ten už má číslo 33388-02. Pružina na 02 je oproti 01 znatelně tužší. Šestý náboj už je fakt těžké tam nacpat. A co je horší, když ho vložíte do zbraně, díky tomu tlaku mezi závěrem a zásobníkem, je o dost těžší nabít první náboj do hlavně. Navíc závěr dělá hluboké zářezy na spodní hraně nábojnice. Když je rozeberete, zjistíte že 02 má o jedno oko delší pružinu než 01. To je zřejmě i důvod známého faktu, že když dáte na 02 pearace botku +1 tak se kapacita nezvýší.

Zajímal mě důvod této změny a zda by bylo řešením ustřihnout jedno oko pružiny. Tak sem napsal do glocku, moje otázka a jejich odpověď níže, just FYI.

Good afternoon, I have a question regarding magazines. I have Glock 43. When I bought it, it came with 2 magazines numbered 33388-01. These are ok. Now I bought spare one, numbered 33388-02 and it’s spring is noticeably tougher. It is really hard to put in the sixth round. But what is worse, when you put magazine in, it is really hard to pull slide back and load the gun with first round. Because the follower part of slide is being pushed too hard by cartridge (respectively magazine spring). With this pressure, slide is also making deep dents on bottom part of cartridge case. I disassembled the magazines and found out the 02 magazine spring is longer, has more turns, than 01 magazine. My question is: is there any reason for this change in magazines production? And also: will it cause any malfunctions if I cut one of the spring’s turns? Thank you in advance for your answer.

Thank you for your inquiry
The G43 magazine has been improved to increase reliability with specific hollow point and law enforcement ammunitions.
In case you are satisfied with the magazines numbered 33388-01 in combination with your choice of ammunition, then switching to a shorter spring should be fine.
Still, we cannot recommend cutting the magazine spring. If you insist on giving it a try, then please cut the coil from the bottom of the spring (not from the follower side) and only one turn.
We hope that helps.
Kind regards
GLOCK TechService Team



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#467 » pon 10. kvě 2021, 14:35

Osobně bych to řešil nákupem libovolných +2 botek, které mají vlastní pružiny a tak vyřeší dvě mouchy jednou ranou. Na nošení v pistoli už máš ty krátké jedničky a jako záložní zásobník je stejně 6 ran velký špatný. Na druhou stranu je to v dnešní době varováním pro majitele G43, aby si HP o to více otestovali.



KapitánPacička
Příspěvky: 300

Příspěvek#468 » pon 10. kvě 2021, 15:32

Rozhodne bych pruzinu nezkracoval. Oni urcite dobre vedi, proc takovou upravu udelali. A jak pisou, ze je to hlavne z hlediska pouziti strel s dutou strelou, pripadne podobne tvarovane strely, ktere se muzou pribrzdit o skluzavku, pripadne uplne zaseknout. Ta silna pruzina proste ten naboj ocividne spravne nadzvedne, i kdyz by se to trosku na skluzavce prikouslo.
Kazda pruzina pri pouzivani, pripadne plnem napaskovani trosku zmekne. Takze bych spise naplnil tyhle zasobniky na max a po nekolika tydnech, budou urcite mekci.

Radeji mit spolehlivou pistoli, nez lehci paskovani zasobniku.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#469 » pon 10. kvě 2021, 19:42

Předpokládám že mám 01, když jedu se závěrem hodně pomalu dopředu, tak si ve 100% případů navodim závadu - závěr kousne náboj proti skluzavce. Možná by to silnější pružina v zasobniku řešila.

Realne to problém není, když závěr pustím a dopředu ho ženě vratná pružina, tak se nabije normálně.



KapitánPacička
Příspěvky: 300

Příspěvek#470 » pon 10. kvě 2021, 21:38

GreatLama: Tohle udela hodne samonabijecich zbrani, nikdy se nenadrcava zbran, tim zpusobem jak popisujes. Musi to mit dynamiku, ten zaver, aby to spolehlive fungovalo. Tady si pletes duvod, silnejsi pruziny zasobniku...



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#471 » úte 11. kvě 2021, 09:25

To ze se tak zbran nikdy (umyslne) nenadrcava ji mi jasne.

Spis jsem myslel situaci, kdy si nechtene zaver pri ceste vpred necim pribrzdim.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#472 » čtv 17. čer 2021, 15:32

Čau pic tak mám zpět G43 s novým závěrem.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#473 » čtv 17. čer 2021, 21:12

Tak nás nenapinej. Uznali reklamaci? Dali nějaké vysvětlení? Nový závěr je stejně (blbe) řešený jako starý?



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#474 » pát 18. čer 2021, 09:11

Závěr vyměněn za nový. K tomu jsme dostal nová miridla nový zachyt závěru a novou blokaci zapalniku. Staré dily byly přibalený v pytlíku u pistole.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



KapitánPacička
Příspěvky: 300

Příspěvek#475 » pát 18. čer 2021, 09:25

Henry: Tak to jsi stastny jako blecha, ze to takhle dopadlo :D Reklamacni pristup, je opravdu ukazkovy ;) Tak at dobre slouzi pistolka ;)



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#476 » pát 18. čer 2021, 10:47

Jasně že jsem tak se uvidi jak dlouho vydrží.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#477 » sob 19. čer 2021, 16:18

A na dalších 35 000 ran máš zaručen bezproblémový chod. :D Snad



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#478 » pon 21. čer 2021, 13:34

Tak dne jsem ho konečně vyzkoušel, musel jsem trošku srovnat hledí nebylo na středu a vše se tvářilo parádně, padlo 250 ran a taky proběhla zkouška nábojů JHP jak to chodí a dobrý :lol:

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#479 » čtv 26. srp 2021, 19:11

Spouště už jsem měl plné zuby, tak jsem koupil tuto:

https://www.redsix.cz/nahradni-dily-glo ... ny-jazycek

A na pohodlí je to naprosto nesrovnatelné. Takže vřele doporučuji.
Subjektivně mi přijde i hladší chod.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#480 » čtv 26. srp 2021, 19:14

Já nad ní furt přemýšlím. Ta plastová je hrozná. Jen se furt nemohu rozhodnout, zda jen jazýček, nebo i s táhlem. Tak si říkám, že stejně bych plastovou už nevracel, tak proč to brát komplet.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů