CZ P-10C



Kava
Příspěvky: 1

Příspěvek#3496 » pon 13. pro 2021, 18:36

P10C mám od května. Zhruba 2000 vystříleno. Mám plastovou origo spoušť a je úplně v pohodě. Určitě se najdou problémové kusy, ale nebude to asi víc než jinde. Za mě v pohodě



KUL
Příspěvky: 61

Příspěvek#3497 » pon 13. pro 2021, 20:11

Jeste to uvedu na pravou miru: rozsekany prst byl spatny vyraz. Nemel jsem ho do krve rozrezany nebo kuzi potrhanou. Uz me tak bolel(stipal) ze to bylo k nevydrzeni.



Junker83
Příspěvky: 15

Příspěvek#3498 » úte 14. pro 2021, 06:30

Origo spoušť a naprostá spokojenost. Posledně vystříleno cca 120 nábojů bez sebemenších problémů.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#3499 » stř 15. pro 2021, 22:17

Tak se tady na diskuzi kluci třeba poštěkejte, ale mě opravdu jen věcně a s relevantními argumenty zajímá názor dlouhodobějších uživatelú této zbraně, zda mám či nemám jít z praktického hlediska v konfigurátoru CZUB do hliníkové příplatkové části spouště... Díky za smysluplné a odborné odpovědí, bez zbytečného topoření...
Din



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#3500 » čtv 16. pro 2021, 06:17

Jestli jsi to jeste nepochopil, tak p10 funguje jak se zrovna postesti, proto ty rozporuplne reakce. Takze jednoznacnou odpoved bez toporeni nedostanes.

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3501 » čtv 16. pro 2021, 08:19

Dotaz na ty, co mají zkušenost:

Ke snížení odporu spouště P10 stačí vyměnit pouze pružinu ?
https://www.zbrane-kspol.cz/set-pruzin- ... i-cz-p-10/

Nebo je potřeba vyměnit celou spoušť ?
http://www.topstrely.cz/kategorie/cz-p1 ... p10-gen-2/

Díky za názory !

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3502 » čtv 16. pro 2021, 08:33

Stačí jen pružina

Spoušť Topstrely zkracuje odpor (měkčí úderníková pružina) i délku chodu (jiná konstrukce)



Motostrelec
Příspěvky: 110

Příspěvek#3503 » čtv 16. pro 2021, 09:14

Akorát bacha s tím odlehčováním a délkou chodu pomocí měkčích a kratších pružin. Může ti pak přestat odpalovat náboje s tvrdší zápalkou. Třeba od TOP střel mám zkušenost že ta 1,8kg již občas neodpálí policejní služební lugery.

No a ohledně toho, že některé kusy SF pistolí můžou i kopat do prstu, tak to buďte v klidu, není to jen záležitost některých P10, už jsem to zažil i u některých Glocků a to mi jích už rukama taky dost prošlo. Prostě některé Glocky bez kopání a některé "brnící prst"

Jinak mám P10C spoušť Top střely, zápalníková pružina původní CZ a do prstu FAKT NEKOPE ! Kdyby kopala, jde z domu, mám rozmazlený ukazovák z Aliena s 1kg na spoušti.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3504 » čtv 16. pro 2021, 11:03

Mě Topstrely kopou a prst brní víc než na tovární, ale dá se to snést, proto mě před časem zarazil poznatek jiného člena, že měl ukazovák rozsekaný (pak vysvětleno).

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3505 » pát 17. pro 2021, 09:41

Díky za tipy, pružina objednána, mám v plánu použít tu co snižuje odpor o 0,25 kg, věřím že to bude stačit. Ta co snižuje o 0,50 kg už mně přijde hodně.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#3506 » pát 17. pro 2021, 21:13

Co si vlastne od toho slibujes?
Ja si treba zbrane v podstate vubec neupravuju, protoze chci umet strilet s tou zbrani tak jak je od vyrobce.
A to i s jakoukoliv jinou.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#3507 » pát 17. pro 2021, 22:33

Tak svým způsobem hlavně pro v diskuzi ,,někoho dlouhodobě rádobychytrého"!... mám ještě mimo fungování spouště konkrétní lidově formulovaný a nechtěně dráždivou otázku s vědomím nevysejřujího dotazu na různě nepovedené výrobní kusy a s tím vyjádřené osobní názory majitelů ... - má někdo důvěryhodné info, zda CZUB hodlá v dohledné době upravit poněkud nepříjemnou úchopovou plochu rukojeti P-10 C, nebo umožnit v tomto smyslu jinou alternativní konfigurátorovnou (i v dalších možných vylepšeních) volbu její nákupní varianty? Těžko mi na to oni sami přímo a pravdivě odpoví, ale snad tuto diskuzi čte i někdo inteligentní z tamního vedení firmy a něco s tím v zájmu prodeje minimálně informačně cosi udělá... Stále totiž uvažuji o jejím nákupu, do trezoru se mi vejde, jinak bych šel na jaře asi do Glocku 19. Chci svůj trezor poněkud zregulovat a provzdnušnit...
Přeji všem střeleckým kolegům hezký večer a v delší době pohodové střelecké roky bez řádění pomatených, protizbraňových, pacifistických a tím pádem zřejmě i proteroristických aktivistů všeho ,,sluníčkového" ražení...
Din

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#3508 » sob 18. pro 2021, 08:15

Destructor: slibuju si od toho jediné - menší odpor na spoušti :lol: Služební zbraň mám G17 a tam je odpor menší, a nevyhovuje mně mít dvě zbraně se dvěma rozdílnými spouštěmi :!:



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#3509 » sob 18. pro 2021, 09:33

Din: Jestli ti jde o to, ze ona uchopova cast rukojeti, je ponekud ostrejsi. Tak necekej, ze budou menit formy ramu, aby to male % lidi, kteri s tim maji problem, byly spokojeni !
Kdyz v CZUB, nejsou schopni vyresit mnohem dulezitejsi technicke problemy, tak je blahove myslet na to, ze se tahle fabrika bude zabyvat takovou "prkotinou"

Neni preci nic jednodusiho, kdyz to nekomu vadi a ma "zenske ruce", tak vzit jemny brusny papir a opatrne ty ostre hroty malinko prebrousit a vytvorit plosky, ktere uz nerezou do ruky.


Destructor: Ptat se na to, co si majitel slibuje od toho, ze si zlehci spoust, snad nemyslis vazne ? Jenom to znaci, ze jsi zacatecnik :-D Proc si asi vetsina ostrilenych strelcu, lesti soucastky, meni pruzinky a zlepsujou celkovy prubeh spouste hmmm ? Ale jak vidim, milrach uz odpovedel.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#3510 » čtv 23. pro 2021, 20:35

Ahoj. Jsem úplný začátečník, s čerstvým ZP, P10c je moje první zbraň. V pondělí si vyzvednu průkaz zbraně a půjdu ji poprvé zkusit na střelnici. Můžu vás poprosit o nějaký manuál k čištění po střelbě? Na YouTube jsem něco našel, ale viděl jsem i variantu, kdy někdo mazal části v zadní části závěru, někde to zase někdo nedoporučuje... Koupil jsem čistící sadu i sprej, který mi doporučili. Pistole je nová, v obchodě řekli, že napoprvé je už ke střelbě připravena a před prvním střílením nemusím mazat nic - souhlasíte s tím, nebo by se přecejen nějaká první kontrola a první promazání udělat mělo?
Moc děkuji, časem už doufám nebudou moje příspěvky tak pitomé, jak budu sbírat zkušenosti :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Homelander, TomasL a 21 hostů