Vhodné opasky pro skryté nošení?



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#106 » sob 15. led 2022, 11:59

STOUPA 666 píše:Já na to šel taky od lesa,nechtěl jsem utrácet,tak jsem nejdřív zkusil svázaný tkaničky,ale klinkalo se pouzdro,vázací drát byl lepší,ale docela škrtil,pak jsem tahal pistoli na vodítku a nakonec koupil KORE :lol:

To si byl na tom lip nez ja, protoze ja sem nejdriv kupil DASTA od armedu https://www.armed.cz/kalhotovy-opasek-s ... dasta-233/

a pak tenhle dvoubarevny take od Armedu https://www.armed.eu/cs/takticky-opasek ... belt-5-11/ ktery neni zly, ale po nejakom case (par mesicu) uz ho musim docela pritahnout. A to je psane o nem ze je na kazdodenne noseni ze se nekrouti. Chapu ale cele tajemstvy EDC opasku a to vsita plastova vlozka bez ktere to proste je hodne o kompromisech

Ale zase ani jeden z tech co sem poridil pred KORE nevysel nazmar protoze sem nasel pro ne vyuziti



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#107 » sob 15. led 2022, 19:02

Opasky KORE v ČR zastupuje habresto a od nás je mají prodejci v ČR. KORE opasek abys otestoval na sobě musíš zaprvé uřezat na požadovaný obvod a potom tu sponu zaseknout do opasku a ještě dvěma šrouby zajistit. Opasek tím tedy defakto znehodnotíš na tvůj obvod a pro další prodej je nepoužitelný. Pokud si nejsi jistý výběrem můžeš se stavit u nás a podívat se na ně naživo. Máme nějaké erární právě pro tyto případy, takže si ho můžeš vyzkoušet na místě. Jinak co jsem to tady pročítal tak všechny výhody a nevýhody byly +- sepsány .



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#108 » sob 15. led 2022, 19:20

Sokar, dekuju ti za nabidku, rad ji vyuziju. problem mam ale ted se zbrani, (zlomil se mi udernik) vic tema walther PDP. Takze mam ted ruzne pocity, aj proto ze mam na ceste pouzdra za vic nez 3 tisicky na PDP... a ted nevim co delat (mam myslenky aj zbavit se ji...). ale nechci offf topic omluvam sa.
Tvoji ponuky si vazim a kdyz vyresim to s moji pistoli urcite si pridem pozriet KORE opasek k Vam, a jeste si zastrilet z te slibene Delty :)



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#109 » pon 17. led 2022, 06:39

Sokare takže po víkendu u babičky, nebo návštěvě Somálska je ti ten pásek vlastně k prdu?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#110 » pon 17. led 2022, 07:22

Rozpětí je poměrně velké. Stejně jako u pásku k obleku s tím u mě rozhodně po letech problém není.
Obvykle mám opasek omotaný ve druhé vrstvě od břicha až na bok, takže stejně zkracují všechny.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 854

Příspěvek#111 » pon 17. led 2022, 07:33

Přidávám se k otázce Haluziaka - pokud je ten pásek nastavitelný pouze na jeden obvod, jak implikuje sokar, tak k čemu je v případě, že se tento obvod změní? Každý normální pásek umožňuje jemné doladění délky s ohledem na tyto externality - slouží k tomu systém důmyslně rozmístěných otvorů po obvodu.



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#112 » pon 17. led 2022, 08:31

Opasek má velký rozsah, ale protože originál co přijde je obrovský, tak je potřeba zkrátit stranu co se pak uchycuje do spony. Na youtube je návod jak na to, aby zůstal nějaký potřebný přesah až ti poroste břicho.



matkoo
Příspěvky: 184

Příspěvek#113 » pon 17. led 2022, 08:38

falcoholsters ma opasky v ponuke a viem ze teraz budu nieco uvadzat na shootshow

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 854

Příspěvek#114 » pon 17. led 2022, 08:44

Dík za odpověď, u Sokara mi to nebylo moc jasné a nedávalo mi to smysl. Dnes mi Kore přinese poštovský panáček, tak uvidím. Snad to nedopadne jako Casual od 5.11, který jsem nikdy nepoužil, protože je mi velký a o číslo menší velikost by byla zase malá... Plánuju ho do práce, je to vizuálně lepší, než obyč. nylonový, kterých mám hromadu a i když nejsou špatné (v principu), je to přece jenom nylon.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#115 » pon 17. led 2022, 08:57

Obrázek



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#116 » pon 17. led 2022, 08:59

Cekam na balicek z Kore (z USA), uz to proslo celnici atd takze by to mohlo prijit kazdym dnem (no zname ceskou postu na druhou stranu). Mam tam 2 opasky v puvodni delce, 2 uz mam doma co nosim par let. Nafotim vsechno vedle sebe atd, uvidime a vsichni si budou moct udelat obrazek.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#117 » pon 17. led 2022, 08:59

CzechJoker: Najdi si na youtube kanál kydexovápouzdra. Mají tam dvě videa, jeden o opascích Kore a jak je správně změřit, zkrátit a přidělat sponu a druhé o sponách a jakou vybrat. Mně to dost pomohlo.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 854

Příspěvek#118 » pon 17. led 2022, 13:55

Mrknu, dík. Poštěváček už doručil krabici s opaskem, odpoledne se na to (podle nálady) vrhnu.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#119 » pon 17. led 2022, 19:31

Nastavuje se obvod těla + cca 4 délky a má to nějaký rozptyl v minimálním a maximálním obvodu. Samozřejmě se musí zkrátit, ale když ho veme někde kdo je jak párátko a pak jej bude chtít někdo jako dělová koule tak to nepůjde. Opačně ano, akorát z většího na menšího se jen zařízne. Nic na tom opravdu není. :D



R4mb0
Příspěvky: 46

Příspěvek#120 » úte 18. led 2022, 18:42

Neni uplne pravda z vetsiho na mensi.
Ty drazky nejsou po celem obvodu, takze se neda velky libovolne zkratit.
Ja i kdyz jsem si to promeroval pred nakupem, skoncil tak, ze jsem ten delsi musel vymenit za mensi (ktery neni na mou postavu udealni, ale aspon nejak funguje).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů