Walther PDP

Glock a spol.


Alesh31
Příspěvky: 112

Příspěvek#466 » úte 18. led 2022, 12:21

Ahoj. Máte někdo PDP First Edition?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#467 » stř 19. led 2022, 04:58

OT smazáno, dál jen k pistoli PDP - jakýkoliv další flame o reklamacích nebo osobní spory atd. budu rovnou banovat.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#468 » stř 19. led 2022, 12:12

McFly rozumim. Nejak se mi to vymklo kontrole.
Omluvam sa (dam si zavezok 1 koment denne :lol: )

Tak dneska dorazil udernik a kedze sem amater nejdriv sem si vytvoril fotodokumentaci meho puvodniho: ulozeni plastova vlozka atd atd aby sem pak moch porovnat spravnost nasazeni noveho udernika (predse se jedna o strelnu zbran)
Tady je vysledok aj s porovnanim se starym.

Takze neni to nic tezke i vdaka tomuto videu
https://youtu.be/_iJLD62zYt0?t=673 (dik JirkaCV)

Jinak je videt ze na te tenke casti zapalnika je ta tenci cast jeste vic o kousicek ztensena, takze to ma hodne nachylne parametre k ulomeni. Snad tento vydrzi dele.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#469 » stř 19. led 2022, 13:39

To ztenčení je v pořádku, je to z důvodu, aby tam nebyla ostrá hrana, ve které by to mohlo prasknout (síly se rozloží po obvodu). To se učí soustružnický učeň v prvním ročníku, dělá se to běžně buďto takhle (např. na konci závitu), nebo je tam přechodový rádius.



KapitánPacička
Příspěvky: 300

Příspěvek#470 » stř 19. led 2022, 22:26

:mrgreen: prej zavazek, 1 koment denne :lol: To nevydrzis, na to nemas koule :D

Me by tak zajimalo, jestli ten novy zapalnik, neni treba taky z nejake te spatne serie :D Chtelo by to zkusebne ho trosku prosusit, at se ukaze, jestli vydrzi :twisted: :lol:

At to neplevelim hloupostma.
Kolik mate s timhle krapem uz celkove nastrilene :?:
A pripadne i kolik bylo zavad atp :)
Fakt me to zajima, jak si Walther stoji kvalitou.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#471 » čtv 20. led 2022, 08:35

Teď už z ní moc nestřílím, ale mám v ní najeto odhadem tak 2500, možná 3000 (nasušeno určitě kolem 1000, když už to tak řešíme). Koupil jsem ji v den, co přišla v ČR na trh (1. července 2021).
Kromě pár "kov na kov" oleštění uvnitř závěru je ta zbraň jak nová, s minimální údržbou uvnitř čistá. Chod se od prvního dne nezměnil ani k lepšímu, ani k horšímu.
Neměl jsem jedinou závadu (pokud nepočítám, že mi furt často nezůstává závěr v zadní poloze, což je závada mého úchopu vs. toho pádla)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#472 » čtv 20. led 2022, 08:39

Nastřílených mám jenom pár stovek, nebyl čas a dlouho bylo zavřeno kvůli kungflu. Problémy nepozoruji, nicméně ke kvalitě: už jsem to psal dříve - na tom plastovém konci rámu (takové ty ostré hroty) byly otřepy, které tam být neměly. Musel jsem to vzít pilníkem. U služební zbraně z NDR bych čekal, že to bude v pořádku (celkově proti Glocku zklamání).



Pavelg17
Příspěvky: 77

Příspěvek#473 » čtv 20. led 2022, 11:39

CzechJoker píše:Nastřílených mám jenom pár stovek, nebyl čas a dlouho bylo zavřeno kvůli kungflu. Problémy nepozoruji, nicméně ke kvalitě: už jsem to psal dříve - na tom plastovém konci rámu (takové ty ostré hroty) byly otřepy, které tam být neměly. Musel jsem to vzít pilníkem. U služební zbraně z NDR bych čekal, že to bude v pořádku (celkově proti Glocku zklamání).

To je přesně ten důvod proč jsem si ji nekoupil. Jinak zbraň pěkná , dobrá ergonomie. Dal jsem pár ran a taky žádný problém

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#474 » čtv 20. led 2022, 11:49

Já chtěl OR pistoli a nechtělo se mi kupovat dalšího Glocka, chtěl jsem změnu a tahle byla levná. Takže si nestěžuji, mám co jsem chtěl. Akorát kvalita na úrovni Rugeru, to zamrzí...



Pavelg17
Příspěvky: 77

Příspěvek#475 » čtv 20. led 2022, 12:47

Možná jsem udělal chybu . Koupil něco jinýho. Uvidím časem. Ale všechny hrany byly ostré jak žiletky to mě odradilo



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#476 » pát 21. led 2022, 17:53

Upřímně, trocha nechápu o čem se tady bavíte?!
o jakých ostrých hrotech? o jakém nekvalitním spracováni?
O tom že to je plastová pistole žádná výmluva. Ale proč je to jakože takto spatně hodnocena pistole?
Já sem teda do té moji nemusel sahat nikde pilníkem, žádné ostré hroty, či hrany to nemá. A to sem hodně velký detailista který by si toho bol všimnul.
Plast je krásné zpracovaný bez sebemenšího problému poukazujícího na špatnou kvalitu.
Takže opravdu nerozumím, kde jste svoje pistole kupili, ale celkové walthera sem mněl už aj v ruce PPQ, dokonce aj CREED (nejlevnější) a jsou to krásné pistole.

Od čeho se liší spravováním od Glocka, také je to obyčejná plastová pistole jako Walther.

Jediné co nechápu je, a možná mi to někdo vysvětli.
Proč Walther děla tak vysoký závěr oproti jiným? Když to má negativní vlastnosti při střelbě?
Vysvětli to někdo?

Tady sem vyfotil svoji Terku ať vidíte detaily.
žádné ostré hrany tam nejsou. Pilníkem sem do toho nešáhnul. Všechno velice hezky spravované.
Ještě i to ukončení plastového výlisku pod lučíkem je krásně zaoblené bez ostrých hran, či otřepu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#477 » pát 21. led 2022, 18:30

Tu je odkaz na pôvodný príspevok, ktorý som na túto tému písal: viewtopic.php?f=18&t=13201&start=165#p261377

Za dobu, čo túto zbraň mám, by som na svojom názore nezmenil ani čiarku. Vyskúšal som veľa zbraní, nejaké zbrane mám a Walther, napriek tomu, že to nie je zlá zbraň, nemôžem hodnotiť plným počtom bodov. Ergonómia je subjektívna, to nemá cenu hodnotiť. Rozborka je zbytočne zložitejšia, než u Glocku (nepotrebuje žiadne nástroje, iba tŕň). Kvalita spracovania horšia. Glock (rovnako aj HK, Steyr) je tiež služobná tehla, ale všetky prechodové hrany sú hladké, nehrozí nebezpečenstvo zranenia. Potom je tu praktický aspekt: zásobníky stoja polovicu, náhradných dielov je všade dosť.

Ak bolo na tvojej zbrani všetko v poriadku a ja aj Pavelg máme inú skúsenosť, je to dôkaz nekonzistentnej výstupnej kontroly a mal by byť varovaním. Ja si ale myslím, že si do svojej "Terky" zamilovaný a nevidíš, že má hrb a škúli.

Walther má obrovskú výhodu v OR, preto som do neho šiel. V prípade krízy by som ale siahol po inej zbrani.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#478 » pát 21. led 2022, 19:40

- Pomineme rozborku do šroubku (což ja si netroufnu ještě a ani nevidím důvod proč to rozebírat na totálku, ty ano?)
- skutečnost že u mne žádné zle zpracováni se nekoná (a určitě tady bude víc majitelů který neměli žádný problém se zpracováním.
= Tak je to skvělá zbraň.

Či jsem do PDP zamilovaný, jednoznačné ANO. Ale určité by sem si všiml nějaké ostré hrany anebo otřepy po špatném zpracováni. A i kdyby sem ji to odpustil, tak by sem s tebou souhlasil. Ale, nic také sem nenašel a to jsem detailista. Proto jediné vysvětlení je zmiňovaná "nekonzistentní výstupná kontrola", což není správné a neobhajuju to, ale stát se to může. Možná někde jsou aj lide s Glockem kterému museli také obrousit nějaké otřepy ze zlého zpracováni. Možná jen ty si mněl štěstí na pěkné zpracován kus jak já na Walthera PDP.

Proč ale Walther děla tak vysoké závěry? Umí to někdo zdůvodnit?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#479 » pát 21. led 2022, 19:47

Eagg píše:Omluvam sa (dam si zavezok 1 koment denne :lol: )
:thumbdown:
Proč ale Walther děla tak vysoké závěry? Umí to někdo zdůvodnit?

To ti asi odpoví leda jejich konstruktéři, ale "vysoké" závěry mají vlastně skoro všechny jejich pistole..



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#480 » pát 21. led 2022, 20:33

McFly 19.ledna jsem mnel poslední koment. Tak dohánim. To te ale opravdu trapy? :o :lol:
Navrhuju zmazať tvuj posledni prispevek. Aj tento muj.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů